«چرا بی‌خداحافظی رفته‌ای؟» سروده مریم زندی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.
«چرا بی‌خداحافظی رفته‌ای؟» همراه با سروده‌های اجتماعی برای نوجوانان منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی کانون پرورشی، «چرا بی‌خداحافظی رفته‌ای؟» شامل ۱۶ قطعه شعرِ عاشقانه، اجتماعی و خانوادگی است که شاعر در آن به حالت‌های روحی، عواطف و احساسات نوجوانان توجه ویژه‌ای کرده است.

«دلهره، قلب کوچک، خاطرات، سفید، همین‌ها...، کجاست؟، پُست، داد، فرصت دوباره، کار ساده، تقدیر، بی‌خداحافظی، سکوت، سه‌شنبه‌ها، یعنی که... و بی‌خیال» عنوان شعرهای این کتاب هستند.

مریم زندی در این کتاب تلاش کرده جهان پیرامون نوجوانان و دغدغه‌هایی که با آن مواجه هستند را در قالب شعر بیان کند.

در شعر «بی‌خیال» این کتاب ۲۴ صفحه‌ای می‌خوانیم: این طرف لباس‌های نو/ بی‌قرار/ آن طرف/ ماهیان سرخوش از بهار/ عید/ توی کوچه‌ها/ راه می‌رود/ توی گوش هر درخت/ حرف عاشقانه می‌زند/ شاخه‌ای جوان/ بی‌خیالِ رفت و آمد و شلوغی جهان/ جوانه می‌زند.

تصویرگری جلد کتاب «چرا بی‌ خداحافظی رفته‌ای؟» را که برای گروه سنی نوجوان (۱۵+ سال) منتشر شده را محمدحسین ماتک بر عهده داشته است.

این کتاب در قطع پالتویی با شمارگان ۲۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۲هزار و ۵۰۰ تومان در فروشگاه‌های محصولات فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور و فروشگاه اینترنتی محصولات کانون به نشانی digikanoon.ir در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
کد مطلب : ۳۲۲۹۸۰
https://www.ibna.ir/vdcbw5bfgrhb59p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران