وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز با حضور در بیمارستان خاتم الانبیا تهران از "کونیکو یامامورا"، (سبا بابایی) تنها مادر شهید ژاپنی دفاع مقدس عیادت و همراه با ابلاغ سلام رئیس جمهوری برای وی آرزوی سلامتی کرد.
وزیر ارشاد از تنها مادر شهید ژاپنی دوران دفاع مقدس عیادت کرد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، محمدمهدی اسماعیلی روز جمعه با حضور در بیمارستان خاتم الانبیا تهران از سبا بابایی، تنها مادر ژاپنی شهید دفاع مقدس کشورمان که این روزها در بستر بیماری است، عیادت کرد و در جریان روند درمان این مادر شهید قرار گرفت.

اسماعیلی در این دیدار ضمن ابلاغ سلام و آرزوی سلامت سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور کشورمان برای این بانو در گفت و گو با پزشکان در جریان روند دقیق درمان وی قرار گرفت.

گفتنی است، این مادر شهید پس از آنکه سالیان پیش با همسر ایرانی اش آشنا شد، به دینی اسلام مشرف شده و نام قرآنی «سبا» را برای خود انتخاب کرد. او سال ها به عنوان کارمند اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های خارجی معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به فعالیت بود.

خانم بابایی که دوران دفاع مقدس در وزارت فرهنگ به عنوان مترجم زبان ژاپنی مشغول به کار شد تنها زن ژاپنی در کشورمان است که علاوه بر گرویدن به دین مبین اسلام و مذهب تشیع به عنوان مادر یکی از شهدای دفاع مقدس نامش ثبت شده است‌‌.

وی همچنین ۲۰ سال در مدرسه رفاه به معلمی پرداخت و پنج سال در دانشگاه تهران به تدریس زبان های خارجی از جمله ژاپنی مشغول بود.

گفتنی است، حمید حسام نویسنده، تیرماه دو سال پیش خاطرات تنها مادر شهید ژاپنی در جنگ تحمیلی را در قالب کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» روایت کرد که نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز با برپایی برنامه هایی چون نقد و بررسی کتاب در برنامه «روایت مادری» استان قم، معرفی اثر در طرح «کتاب روز» و بارگذاری در بسته پیشنهادی نرم افزار مدیریت کتابخانه های عمومی و پیشنهاد مطالعه این کتاب توسط وزیر فرهنگ برای ایام نوروز ۱۴۰۱ سعی در ترغیب بیشتر مخاطبان به مطالعه «مهاجر سرزمین آفتاب» داشته است.

بنا بر این گزارش، در حاشیه انتشار این اثر که با استقبال قابل توجهی از سوی مخاطبان روبرو شده است، پویش های کتابخوانی متعددی شکل گرفته است که در جدیدترین این پویش ها، یازدهمین دوره پویش کتابخوانی (کتاب و زندگی) به سراغ «مهاجر سرزمین آفتاب» رفته است.

یازدهمین دوره مسابقه کتابخوانی «کتاب و زندگی» با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه و انتشارات سوره مهر و با محوریت کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب»، از ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۱ شروع به‌کار کرده است. جوایز این دوره از پویش کتاب و زندگی، ۱۰۰ میلیون ریال جوایز نقدی خواهد بود که با قرعه‌کشی به برگزیدگان اهدا خواهد شد. علاقه‌مندان برای شرکت در این پویش می‌توانند عدد ۷ را به شماره۵۰۰۰۵۴۶۰ ارسال کرده یا با مراجعه به کتابفروشی‌های سراسر کشور، کتاب را تهیه کنند.

علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر درباره این پویش می توانند به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنند:

http://mananashr.ir/news/۳۵۹۹۹//
کد مطلب : ۳۲۲۹۳۸
https://www.ibna.ir/vdcexw8xvjh8woi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401