آغاز مسابقه ملی کتابخوانی «سیره پیامبر(ص) به روایت امام رضا(ع)»

مدیرعامل به‌نشر: در پویش‌های مطالعاتی به دنبال درآمدزایی نیستیم

مدیرعامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) گفت: همزمان با میلاد حضرت ثامن الحجج(ع) و دهه کرامت 1401 دوازدهمین پویش مطالعاتی به‎نشر برگرفته از کتاب «سیره پیامبر(ص) به روایت امام رضا(ع)» با جوایز نقدی آغاز شد.
مدیرعامل به‌نشر: در پویش‌های مطالعاتی به دنبال درآمدزایی نیستیم
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در خراسان‌رضوی و به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی با بیان اینکه این پویش از دهه کرامت تا دهه ولایت و برای مخاطب با گروه سنی بزرگسال پیش‌بینی شده است، افزود: یک جایزه نقدی 4 میلیون تومانی و چهار جایزه نقدی 1 میلیون تومانی برای این مسابقه در نظر گرفته‎ایم.

وی با اشاره به این‌که مسابقه به‌صورت خرید کتاب با تخفیف 20 درصد و قیمت 16 هزارتومان و با کد انحصاری و ارسال پاسخ‌ها به سامانه پیامکی خواهد بود، ادامه داد: کتاب تک جلدی «سیره پیامبر(ص) به روایت امام رضا(ع)» به نویسندگی استاد محمد حکیمی به عنوان منبع برای دوازدهمین پویش مطالعاتی به‌نشر انتخاب شده است و این پویش از میلاد حضرت رضا(ع) آغاز به مدت حدودی دو ماه تا عید سعید غدیرخم برگزار می‌شود.

سعیدی با اعلام اینکه در جهت هم‎افزایی بین موسسات سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی منبع این مسابقه از آثار غیر به‌نشری انتخاب شده است، گفت: کتاب «سیره پیامبر(ص)به روایت امام رضا(ع)» از جمله آثار منتشر شده بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی است.

مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) درباره معرفی این کتاب نیز گفت: این اثر در هر بخش، نخست رفتار پیامبر(ص) را مورد بررسی قرار داده و پس‌ از آن به تبیین آیات و روایاتی که این روش و سیره را ستوده پرداخته است.

وی ادامه داد: این اثر، در فهرست آثار مستند با محوریت رفتار و سیره پیامبر(ص) است؛ زیرا آنچه را که حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) نقل فرموده، بر اساس روایت منقول از امام حسن(ع) و امام حسین(ع) است و صحت و جامعیت این روایات تا بدان جاست که مورد قبول و تأیید امام کاظم(ع)، امام صادق(ع) و امام باقر(ع) بوده است. متن این کتاب احادیثی است که حضرت رضا(ع) از پدرانشان در مورد سیره، رفتار و کردار پیامبر نقل کرده‌اند.ائمه اطهار(ع) پیامبر گرامی اسلام(ص) را بهتر از دیگران می‌شناسند و از این نظر کتاب منتشرشده، نه‌ تنها برای تمام طبقات جامعه، بلکه برای برادران اهل تسنن نیز بسیار آموزنده است.سعیدی گفت: نحوه رفتار با کودکان و فقرا، برآوردن نیازهای مردم، خبرگیری از حال نیازمندان، نحوه رفتار با فرهیختگان، احترام به مردم، صبر و شکیبایی، حقوق مساوی و برابر، مهربانی نسبت به آحاد امت، روی گشاده و... از جمله صفات و خصلت‌هایی است که در سیره پیامبر(ص) دیده می‌شود و در این اثر به آن اشاره‌شده است.

مدیرعامل به‌نشر همچنین با تاکید بر اینکه در پویش‌های مطالعاتی به دنبال درآمدزایی نیستیم و ترویج فرهنگ کتابخوانی تنها هدف این فعالیت‌هاست، یادآور شد: البته در تمامی مسابقات کتابخوانی گذشته سعی کردیم موضوع اقتصاد فرهنگ را سرلوحه فعالیت خود قرار دهیم و هزینه مسابقه شامل تبلیغات، اجرا و جوایز از محل فروش منبع تامین شده است.

سعیدی با قدردانی از همراهی همه‌ی رسانه‌ها در خصوص معرفی آثار و پویش‎های مطالعاتی گفت: بدون تردید ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه بدون همکاری اصحاب رسانه‌ امکان‌پذیر نخواهد و در این مسیر همیشه نیازمند همراهی رسانه هستیم.

وی همچنین در خصوص پویش مطالعاتی‌ آبی‌ها که به یاد استاد تشکری نیز برگزار شد، افزود: بزودی قرعه‌کشی این پویش نیز انجام و جوایز برگزیدگان تقدیم خواهد شد.

علاقه‌مندان برای اطلاع بیشتر و شرکت در پویش مطالعاتی «سیره پیامبر(ص) به روایت امام رضا(ع)»  می‌توانند از طریق Behnashr.com  و @behnashr یا با تماس با شماره 05137652008 و در شبکه‌های اجتماعی ارسال پیام به شماره 09027652008اقدام کنند.
کد مطلب : ۳۲۲۷۱۶
https://www.ibna.ir/vdcizrapqt1ary2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401