کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران با برپایی هفت نشست تخصصی حضور پیدا می‌کند.
برگزاری هفت نشست تخصصی از سوی کتابخانه مجلس/ رونمایی از تازه‌های کتاب‌ در نمایشگاه سی‌وسوم
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، با ارائه هفت نشست تخصصی، حضور پیدا می‌کند.

غرفه کتابخانه مجلس در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران، ضمن ارائه منشورات و خدمات مجازی، پنج نشست را به شرح زیر برگزار می‌کند:

یکشنبه ۲۵ اردیبهشت از ساعت ۱۷:۱۵ نشست «چالش‌های محیط زیستی ریزگردها» با حضور خانم رفیعی

دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ساعت ۱۵ :۱۷ نشست «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» با حضور خانم لاجوردی

سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ساعت ۱۵ :۱۷ نشست «ظرفیت‌های قانون‌گذاری و نظارتی مجلس در صیانت از حقوق هسته‌ای» با حضور آقای دلاورپور

چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ساعت ۱۵ :۱۷ نشست «مدیریت محتوای دیداری و شنیداری در حوزه اسناد» با حضور خانم کبیری و آقای قدیمی

جمعه ۳۰ اردیبهشت ساعت ۱۵ :۱۷ نشست «خلأهای تقنینی و نظارتی در حوزه فضای مجازی» با حضور دکتر محسنیان راد

کتابخانه مجلس شورای اسلامی، علاوه بر پنج نشست یاد شده در غرفه خود، دو نشست نیز به شرح زیر در سرای اهل قلم نمایشگاه کتاب برگزار می‌کند:

شنبه ۲۴ و جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه ساعت ۱۷:۴۵ ۱۸:۴۵ نشست «فرآیند قانون‌گذاری در مجلس» با حضور دکتر الموتیان

رونمایی از تازه‌های کتاب‌های انتشارات کتابخانه مجلس در نمایشگاه کتاب  
موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، مرکز پژوهش این مرکز از پنج کتاب جدید خود در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی خواهد کرد.

شهناز عزیزی، مدیر مرکز پژوهش کتابخانه مجلس، ضمن اعلام این خبر گفت: در امتداد فعالیت‌های گسترده پژوهشی در سال ۱۴۰۰ و رونمایی از ۱۲ اثر جدید، تلاش شده است در سال جدید ۱۴۰۱ با حمایت هدفمند از آثار فاخر پژوهشی، همچنان پژوهش در کتابخانه مجلس به‌صورت جدی و فعال نقش ایفا کند. این تلاش در چند محور قابل ارائه است:

- عرضه آثار رونمایی‌شده در سال ۱۴۰۰ در نمایشگاه بین‌المللی کتاب

- رونمایی و چاپ آثار جدید شامل پنج کتاب «تاریخ سیستان»، «تدوین و تنقیح قوانین و مقررات در ایران»، «از خدای فلاسفه تا خدای عرفا»، «پیشران‌های مدیریت جهادی قوه مقننه» و «علوم انسانی اسلامی» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب

- احیا و به سرانجام رساندن قراردادهای منعقدشده و معطل‌مانده سال‌های گذشته شامل موارد «المشیخة البزغشیه»، «سفینه خوشگو(۳ جلدی)»، «فهرست دستنویس‌های فارسی کتابخانه اسعد افندی»، «تاریخ سیستان»، «گلشن ابرار» و «اوراق عتیق (جلد۵)» و عرضه نشریات جدید کتابخانه مجلس در نمایشگاه کتاب با عناوین «پیام بهارستان» و «نامه اندیشه».

براساس این خبر، تا پایان سال ۱۴۰۱ آثار دیگری نیز از سوی این انتشارات به جامعه دانشگاهی و پژوهشی کشور عرضه خواهد شد.

غرفه کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در شبستان اصلی، انتهای راهروی روبروی محراب، سمت چپ، راهروی ۲/۱۰، غرفه ۴، برپا شده است.
کد مطلب : ۳۲۱۲۵۲
https://www.ibna.ir/vdccpsq1i2bqii8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران