نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اوز با حضور اعضای حقیقی و حقوقی به ریاست فرماندار شهرستان اوز برگزار شد.
برگزاری نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اوز
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، فرماندار شهرستان اوز در این نشست، گفت: یکی از شاخصه‌هایی که قبل از ورود به شهرستان اوز نظر افراد را به سمت شهر جلب می‌کند و این واژه پرتکرار هم‌چنان بر سر زبان‌ها بحث کتاب و کتابخوانی است که این شهرستان را متمایز کرده است.

محمد محمدی، افزود: یکی از عواملی که باعث ترویج مقوله کتاب و کتابخوانی شده است وجود نیک‌اندیشانی است که در حوزه فرهنگ ورود پیدا کرده و کمک و تلاش می‌کنند تا به توسعه غنای فرهنگی که مردم این منطقه دارند کمک کنند.

وی افزود: ما باید به حفظ و صیانت از این فرهنگ و گسترش فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه کمک کنیم و به جایی برسیم که افراد این را نیز جزیی از فرهنگ خود بدانند هرچند در شهرستان این مورد است اما بیشتر شود و این روند تقویت گردد.

فرماندار شهرستان اوز در این جلسه از توجه زیاد مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر مقوله کتاب و کتابخوانی نام برد و گفت: خاطرات مقام معظم رهبری را می‌خواندم و در جایی ذکر شده بود من خود کتاب می‌خواندم تا فرزندانم با نگاه کردن به من کتاب بخوانند.

محمدی در پایان ضمن تشکر از اعضای حقیقی و حقوقی و فعالیت کتابخانه‌ها و دبیرخانه پایتخت کتاب شهرستان و فعالیت خوب شهر و روستا و گروه‌ها و انجمن‌های مردمی در حوزه کتاب و کتابخوانی و ترویج این فرهنگ زیبا و حسنه کتابی از مقام معظم رهبری با نام انسان ۲۵۰ ساله که شامل ۱۷ فصل و نوشته آیت‌الله سید علی خامنه‌ای که شامل بیانات مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی-مبارزاتی ائمه معصومین (ع)معرفی و تاکید کرد که به صورت حضوری و مجازی کتاب‌های خوب به مردم معرفی شود.

در این جلسه فوزیه زارع رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اوز درباره فعالیت‌های کتابخانه‌های شهرستان و پیگیری برای تاسیس کتابخانه و تشکیل انجمن کتابخانه در بخش بیدشهر با مرکزیت کوره صحبت کرد.

سپس منشی بخشدار بخش بیدشهر و تقوی شهردار کوره در مورد روند شکل‌گیری و تاسیس کتابخانه در بخش صحبت کردند.

محمدرسول رفعتی به نیابت از شهردار در مورد نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی و توضیح در مورد روند و همکاری و همیاری شهرداری با این مجموعه ارایه داد و سپس از فعالیت‌های دبیرخانه پایتخت کتاب که به صورت کلی تمام فعالیت‌های حوزه کتاب شهرستان را پوشش می‌دهد و کسب عنوان‌های حوزه کتاب برای شهر و روستا توضیح داد.

فتح‌الله امینی از اداره آموزش و پرورش نیز در مورد همراهی همیشگی و خوب این مجموعه با فعالیت‌های کتابخوانی توضیح داد و گفت: اداره آموزش و پرورش آمادگی کامل به‌ویژه در مورد قشر تاثیر پذیر کودک و نوجوان دارد.

در این جلسه محمد محمودی عضو حقیقی انجمن و از خیرین در مورد سابقه طولانی مطالعه در شهرستان و کتاب‌های خطی قدیمی نویسندگان اوزی و هم‌چنین همراهی و کمک به مجموعه کتابخانه صحبت کرد.

فریناز تورانی رابط فرهنگی کتابخانه‌های عمومی اوز توضیحاتی را در مورد فعالیت‌های مداوم کتابخانه‌های شهرستان داد.

فروغ هاشمی، مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از فعالیت‌هایی که به واسطه کتاب و کتابخوانی در شهرستان شکل گرفته است و به صورت مستمر ادامه دارد گفت و در ادامه از دعوت به حضور روستای فیشور در نمایشگاه کتاب تهران برای برپایی معرفی فعالیت‌های این روستای دوستدار کتاب گفت و از مسئولین و خیرین و معتمدین و اعضا درخواست کرد در صورت امکان این مجموعه را همراهی کنند.

سید‌یوسف حسینی و آرش فقیهی از اعضای حقیقی انجمن، فریبا صالحی از شورای شهرستان در این جلسه درباره کتاب و کتابخوانی صحبت و توضیح دادند.
کد مطلب : ۳۲۱۰۳۰
https://www.ibna.ir/vdcgwq9wzak9xz4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران