وزیر فرهنگ در آیین سی‌و‌امین سالروز شهید سید‌عباس موسوی:

«حزب‌الله» قهرمان بی‌بدیل مبارزه با جبهه کفر، نفاق و تزویر در منطقه است

محمد‌مهدی اسماعیلی، در آیین سی‌و‌امین سالروز شهادت سید‌عباس موسوی از رهبران جبهه مقاومت گفت: سید‌عباس موسوی مجسمه کامل تقوا، صبر، علم و مطیع امر امام بود.
«حزب‌الله» قهرمان بی‌بدیل مبارزه با جبهه کفر، نفاق و تزویر در منطقه است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر محمد‌مهدی اسماعیلی در همایش «سید شهدای ما؛ اندیشه و سیره» گفت: پیروزی‌های بزرگ جبهه مقاومت مرهون صبر، مجاهدت و خون پاک شهید موسوی است.
 
وی با اشاره به ریشه‌های شکل‌گیری حزب‌الله که با اجازه و تنفیذ امام خمینی‌(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی در سال ۱۹۸۲ میلادی صورت گرفت، افزود: سید‌عباس موسوی را از موسسان جریان مقاومت است که با شکل‌گیری جریان مقاومت حزب‌الله با رهبری شهید شیخ راغب حرب و سید‌عباس موسوی، آمریکا و فرانسه از لبنان اخراج شدند.
 
اسماعیلی ادامه داد: سید‌عباس موسوی مجسمه کامل تقوا، صبر، علم و مطیع امر امام بود و مدیریت داهیانه ایشان و پس از آن سید‌حسن نصرالله، حزب‌الله را به‌عنوان قهرمان بی‌بدیل مبارزه با جبهه کفر، نفاق و تزویر تبدیل کرد.
 
وی با اشاره به وضعیت کنونی منطقه و جبهه مقاومت گفت: سنگ بنایی که شهید موسوی و دیگر شهدای جبهه مقاومت گذاشتند برکات زیادی را به همراه داشت و ذره‌ای از اراده و عزم مجاهدان فی‌سبیل‌الله کاسته نشد که نمونه بارز آن سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی بود که برای دفاع از مظلومان منطقه بدون در نظر گرفتن مذهب و آیین مظلومان و ستم‌دیدگان از جریان تکفیر و استکبار، تا پای جان ایستاد و خون پاکش را نثار مکتب سرخ حسینی کرد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در بخش دیگری از برنامه‌های روز سه‌شنبه خود از مرکز فرهنگی امام خمینی (ره) که به همت سید‌عیسی طباطبایی به فعالیت مشغول است، بازدید کرد.
کد مطلب : ۳۱۹۰۴۰
https://www.ibna.ir/vdceeo8x7jh8z7i.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402