کتاب گویای «همراه» تولید و روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.
کتاب گویای «همراه» تولید شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب گویای «همراه» به نویسندگی زهرا اردستانی و به تهیه‌کنندگی تينا ميركريمی، صداگذاری فیاما ناصحی، سپهر ترابی‌فر، احسان صمدیار، صابر نیسی مینایی، مرضیه آقایی، فاطیما محمودی، خورشید چگینی، اشكان فتولی، سیده جواهر دانیالی، منزه فراهانی، زهرا نجد، شروین قره‌داغیان، شهروز عشقیان، مهلا غلامی، سحر مرتضوی، سایه مرتضوی، زهرا علیمحمدی، پیام شمس، سید جلال دانیالی، ارشیا اخوان هزاوه و لطیفه علی‌نژاد در 380 دقیقه تهیه و روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

کتاب «همراه» شرح بازشناسی و تحلیل بخشی از رویدادهای دفاع مقدس است که از زبان مهرشاد شبابی؛ همسر سردار سرلشکر یحیی (رحیم) صفوی روایت شده است.

تاریخ شفاهی همسران فرماندهان ارشد جنگ دربرگیرنده روایت همسران برای شناخت بهتر ویژگی‌های شخصیتی فرماندهان ارشد جنگ به‌عنوان هدایتگران اصلی صحنه نبرد است. علاوه بر این نقش پنهان این زنان را در پشتیبانی روحی و روانی فرماندهان جنگ بازگو خواهد کرد. هدف از تدوین تاریخ شفاهی زنان مقاومت و همسران فرماندهان ارشد جنگ، شناخت گوشه‌ای از تاریخ جنگ در گفت‌وگو با کنشگران و فعالان مستقیم یا غیرمستقیم صحنه نبرد است تا دستیابی به یک فهم و ادراک زنانه از سختی‌ها، فداکاری‌ها و حوادث جنگ تحمیلی را سهولت بخشد.

مهرشاد شبابی از زنان فعال در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است. او در سال‌های نزدیک به پیروزی انقلاب، در آغاز جوانی با شرکت در تحرکات مردمی و فعالیت‌های انقلابی، در حد توان خویش در تحقق انقلاب نقش‌آفرینی کرد. بعد از پیروزیِ قیام الهی امام خمینی در بهمن 1357 نیز در کنار خواهران انقلابی در کمیته دفاع شهری به آموزش عقیدتی و نظامی زنان جوان اصفهان روی آورد و همزمان در آموزش‌وپرورش هم سعی کرد ذهن نوجوانان را درباره گروه‌های سیاسی آن زمان، روشن کند. تا اینکه در سال 1359 با سردار سید یحیی (رحیم) صفوی ازدواج کرد و همزمان با غائله کردستان و پس‌ازآن با شروع جنگ تحمیلی و دوران پرتنش دفاع مقدس زندگی پرفرازونشیبی را آغاز کرد.

کتاب «همراه» در سال 1396 از سوی انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است.

برای دریافت کتاب گویای «همراه» اینجا را کلیک کنید.
همچنین برای تهیه نسخه الكترونیكی کتاب گویای «همراه» اینجا را کلیک کنید.
کد مطلب : ۳۱۷۶۳۴
https://www.ibna.ir/vdcbfzbfarhb80p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران