دوره‌ی دوم جایزه ادبی چهل به دبیری عالیه عطایی برگزار می‌شود و ریاست هیئت داوران این دوره‌ی جایزه به عهده‌ی علی خدایی است و بیش از 20 داور بالای 40 سال در این رای‌گیری شرکت خواهند کرد که متعاقبا معرفی خواهند شد.
لیست نهایی دومین دوره‌ی جایزه ادبی چهل معرفی شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، جایزه ادبی چهل به همت مکتب تهران در هر دوره پنج ساله به داوری آثار نویسندگانی می‌پردازد که دارای حداقل سه اثر داستانی منتشر شده با مجوز رسمی وزارت ارشاد در بازه‌ی سنی سی و پنج تا چهل سال قرار دارند و در پایان لیستی پنج نفره بدون اولویت آرا منتشر خواهد شد.

در این دوره کارنامه‌ی ادبی نویسندگان متولد سال‌های شصت تا شصت و پنج مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که تا پایان سال ۱۳۹۹ دارای شرایط شرکت در این جایزه بوده‌اند.

اولین دوره‌ی این جایزه‌ی ادبی در سال نود و چهار توسط مکتب تهران برگزار شد و برگزیدگان آن به ترتیب حروف الفبا: پیمان اسماعیلی، حامد اسماعیلیون، حامد حبیبی، محمد طلوعی و مهدی یزدانی‌خرم بودند.

اختتامیه دور دوم جایزه ادبی چهل تا پایان سال جاری توسط مکتب تهران برگزار خواهد شد. پس از بررسی‌های انجام شده و اعلام زمان دو ماهه به نویسندگان و ناشران برای ارائه‌ی نام‌های از قلم افتاده، لیست نهایی مورد تایید دبیرخانه به شرح زیر است:

(در این دوره جایزه عالیه عطایی به دلیل پذیرش دبیری جایزه از لیست شرکت‌کنندگان انصراف داده‌اند. 
بدیهی است بعد از این تاریخ و اعلام فرصت به نویسندگان و ناشران برای اطلاع نام نویسندگان واجد شرایط، شرکت‌کننده‌ای مورد داوری قرار نخواهد گرفت.) 

به ترتیب حروف الفبا:
بهاره ارشد ریاحی، احمد ابوالفتحی، مجید اسطیری، سلمان امین، آراز بارسقیان، حمید بابایی، مصطفی بیان، امیر پروسنان، احمد حسن‌زاده، رامبد خانلری، سینا دادخواه، آیت دولتشاه، مهدی زارع، فاطمه سلیمانی، آرش صادق بیگی، مرجان صادقی، الهام فلاح، مائده فلاح، ضحی کاظمی، امید کوره‌چی، آیدا مرادی آهنی، مائده مرتضوی، سید میثم موسویان، مهام میقانی.
کد مطلب : ۳۱۷۵۱۶
https://www.ibna.ir/vdca60nei49n6m1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما