همایش بین‌المللی «میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت‌ها و چالش‌ها» (ICCHI) روزهای ۲۴ و ۲۵ برگزار می‌شود. دبیرخانه این همایش اعلام کرد مهلت ارسال آثار و داوری مقاله‌‌ها به اتمام رسیده است.
همایش میراث مشترک ایران و هند با تمرکز بر نسخه‌های خطی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)؛ به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، همایش بین المللی «میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت‌ها وچالش‌ها»(ICCHI) با هدف بررسی پیشینۀ نسخه‌پژوهی و نسخه‌شناسی درهند (شیوه‌ها، مطالعات میان‌رشته‌ای، مطالعات دانشگاهی)در روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه برابر با ۱۳ و ۱۴ فوریه ۲۰۲۲  برگزار می‌شود.
 
دبیرخانه این همایش بین المللی ضمن اعلام پذیرش حدود 40 اثر، از  اتمام مهلت دریافت آثار و  پایان داوری مقاله‌های ارسالی خبر داد. بر اساس برنامه پیش‌بینی شده، همایش بین‌المللی «میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت‌ها وچالش‌ها» (ICCHI) در چهار پنل تخصصی برگزار خواهد شد.
 
در این همایش از محققان ایرانی و غیرایرانی که به زبان‌های فارسی و انگلیسی آثار و پژوهش‌هایی دارند؛ دعوت شد با شرکت در این گردهمایی، آخرین نتایج مطالعات و پژوهش‌های خود را درباره نسخ خطی در جایگاه میراث مشترک دو کشور کهن ایران و هند؛ به صورت مجازی ارائه کنند. گزیده مقالات برتر این همایش در قالب ویژه‌نامه مجلات علمی یا به صورت کتاب منتشر خواهد شد.
 
کد مطلب : ۳۱۷۴۱۱
https://www.ibna.ir/vdcezf8xzjh8zei.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران