معاون اداره کل فراهم آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از اهدای ۱۳۵هزار منبع کتابی و غیرکتابی، در ۹ ماهه گذشته سال‌جاری، به ۱۳۳ کتابخانه سراسر کشور خبر داد.
اهدای ۱۳۵هزار منبع کتابی و غیرکتابی به کتابخانه‌های کشور
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)؛ به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فرناز محمدی معاون اداره کل فراهم‌آوری سازمان‌اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: این سازمان، از ابتدای سال 1400 تا پایان آذر‌ماه، ۱۳۵ هزار منبع کتابی و غیرکتابی را به ۱۳۳ کتابخانه در سراسر کشور اهدا کرده است.
 
محمدی افزود: بر اساس بخش‌نامه‌ای که معاون اول ریاست جمهوری دولت دوازدهم به سازمان‌ها و نهادهای سراسر کشور ابلاغ کرد، همه سازمان‌ها موظف هستند، منابع وجین شده خود را به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ارسال کنند؛ اهدای این نسخ کمک می‌کند که در کنار تکمیل مجموعه کتابخانه ملی؛ دسترسی جامعه علمی و کتاب دوست در داخل و خارج از کشور به این منابع آسان‌تر شود.
 
معاون اداره کل فراهم آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با بررسی منابع ارسالی،  ضمن  تکمیل مجموعه مخازن خود، منابع تکراری و مازاد از مجموعه‌های اهدایی‌ را به کتابخانه‌ها، مدارس مناطق کم برخوردار روستایی، مرزی و جنوبی کشور ارسال می‌کند.
 
وی تاکید کرد: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در سال گذشته 258 هزار نسخه کتاب و منبع غیر کتابی را به 219 کتابخانه سراسر کشور اهدا کرده و به طور کلی در دو سال گذشته، ۳۹۳ هزار منبع کتابی و غیرکتابی را در اختیار کتابخانه‌ها و مراکز‌اطلاع‌رسانی سراسر کشور قرار داده است.
 
محمدی خاطرنشان کرد: بر همین اساس از همه کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی دعوت می‌شود که منابع وجینی خود را به این سازمان ارسال کنند تا از این طریق این منابع فرهنگی مجددا در چرخه اطلاع‌رسانی قرار بگیرد.
کد مطلب : ۳۱۶۶۶۷
https://www.ibna.ir/vdcg339wuak9q34.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402