?> ?> «نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت» بار دیگر بر روی صحنه مرکز تئاتر کانون | ایبنا
نمایش «نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت» به نویسندگی مجید بوربور و کارگردانی حسین چراغی از ۱۴ دی‌ماه اجراهای خود را در مرکز تئاتر کانون آغاز می‌کند.
«نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت» بار دیگر بر روی صحنه مرکز تئاتر کانون
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل کانون، این نمایش برای اولین‌بار در سال ۱۳۹۴ در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان‌و‌نوجوانان بر روی صحنه رفت و با استقبال مخاطبان مواجه شد.

«نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت» داستان نوازنده‌ فقیری است که در شهری ساحلی زندگی می‌کند. وی تنها درآمدش از راه نوازندگی در جشن بازرگانان شهر است. نوازنده عاشق رودی است که از شهر می‌گذرد و هر روز برای رود، ساز می‌زند. در یکی از شب‌ها که برای رود ساز می‌زند، به پادشاه دریا بر می‌خورد و...

نمایش «نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت» با تکنیک تئاتر‌کاغذی و تئاتر با کاغذ اجرا می‌شود و برای گروه سنی کودک و نوجوان مناسب است. این نمایش کاری از گروه نمایش عروسکی یسنا است که به سفارش مرکز تولید تئاتر و تئاتر‌ عروسکی کانون پرورش هر روز به جز شنبه‌ها ساعت ۱۷ در سالن گلستان اجرا می‌شود.

بر همین اساس، مجید بوربور، بهناز مهدیخواه بازیگران و بازی‌دهندگان عروسک این نمایش هستند و مریم معینی به عنوان راوی در این نمایش حضور دارد. طراحی‌لباس این نمایش بر عهده مریم معینی، طراحی‌صحنه بر عهده حسین چراغی و مجید بوربور، طراحی‌نور بر عهده محمدرضا شاملوفر و طراحی پوستر و بروشور بر عهده پریسا تشکری است.

همچنین رویا چگنی و شفیقه شاهزیدی به عنوان دستیار کارگردان، مجید بوربور به عنوان مشاور هنری، الهام زنبوری، سمیرا خوشبین و مائده جابری‌راد به عنوان سازنده دکور، فاطمه عباسی، هاله مودبیان، زهرا رودکی و الهام زنبوری به عنوان سازنده عروسک با این نمایش همکاری می‌کنند. بهناز مهدیخواه دوخت لباس، امیر پورخلجی آهنگسازی، هدیه مودبیان همخوانی و ریحانه مطهری مسئولیت روابط‌عمومی این نمایش را بر عهده دارند.

«نوازنده‌ای که ماه را می نواخت» از ۱۴ تا ۳۰ دی‌ماه در مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان‌و‌نوجوانان واقع در پارک لاله تهران اجرا خواهد داشت.
کد مطلب : ۳۱۶۲۹۸
https://www.ibna.ir/vdcgy39w7ak9qx4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران