دبیرعلمی دوازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از تغییر زمان برگزاری این جشنواره ملی خبر داد و گفت: تاریخ برگزاری این جشنواره ملی، از 30 آذرماه به هفتم دی ماه تغییر کرد.
تاریخ جشنواره پژوهش و فناوری کتابخانه ملی تغییر کرد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)؛ به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، رضا خانی پور، دبیرعلمی دوازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اعلام این خبر درباره کم و کیف داوری آثار گفت: آثار ارسالی به این جشنواره ملی در حوزه‌های مختلف برای ارزیابی و داوری به داوران داخل و خارج از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران سپرده شده  و تاکنون 90درصد داوری ها انجام شده است.
 
وی ادامه داد: نحوه ارزیابی آثارارسالی براساس جداول امتیازی آثارعلمی اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و بر اساس شرایط و نیازهای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بومی سازی شده است. مواردی به جدولِ امتیازدهی افزوده شده و موضوعاتی که برای سازمان مهم‌تر است نیز از امتیازات بیشتری برخوردار شده است، برای مثال می توان به پژوهش‌های کاربردی و هدفمند اشاره کرد. با توجه به اختلاف معنادار بین داوری اول و دوم برخی آثار، آنها را به داوری سوم ارجاع داده ایم و اکنون منتظر دریافت نتیجه از این بخش هستیم.
 
دبیرعلمی دوازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: طبق اعلام دبیرخانه، تعداد 104 اثر به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ارسال شده است که 12 اثر در حوزه پایان نامه، طرح، کتاب و غیره خارج از موضوعات و محورهای جشنواره بوده و اکنون از داوری ها حذف شدند.
 
خانی پوراز تغییر زمان برگزاری این جشنواره ملی خبر داد و گفت: تاریخ برگزاری این جشنواره ملی، از 30 آذرماه به هفتم دی ماه تغییر کرد.
 
وی درباره اهداف این جشنواره گفت: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی دستاوردهای علمی و پژوهشی در حوزه‌های علم اطلاعات و‌دانش شناسی، اسناد و علوم آرشیوی، مطالعات ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی، نسخه پژوهی و تاریخ شفاهی در سطح ملی و نیز شناسایی استعدادهای جوانان در این حوزه‌ها است.
 
وی افزود: بهره‌گیری از ظرفیت‌، توان علمی پژوهشگران و ارتباط بیشتر آنان با سازمان اسناد وکتابخانه ملی ایران، تشویق و ترغیب بیشتر در تولید علم در حوزه‌های یاد شده و تقویت مرجعیت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از دیگر اهداف برپایی این رویداد فرهنگی است.
 
دوازدهمین دوره این جشنواره ملی با شعار «پژوهش هدفمند، توسعه فناوری و مرجعیت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران» برگزار می شود و آثاری که از آن‌ها تجلیل و تقدیر می‌شود شامل کتاب (تالیف،تصنیف و ترجمه)، پایان نامه ارشد و دکتری، طرح‌های خاتمه یافته و ایده‌های برتر است که باید در حوزه‌های موضوعی این همایش ارائه شوند.
 
کد مطلب : ۳۱۵۶۴۱
https://www.ibna.ir/vdchkmnxz23nz-d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال