بهمن کبیری پرویزی، نویسنده کتاب «گزارش آخرین گزارش» که به زندگی محمود صارمی، خبرنگار شهیدِ ایرنا می‌پرداخت، درگذشت.
نویسنده کتاب «گزارش آخرین گزارش» درگذشت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، بهمن کبیری پرویزی، نویسنده زندگینامه شهید صارمی، روز گذشته در سن 51 سالگی بر اثر سانحه تصادف در شهر نو اندیشه چشم از جهان فروبست.
 
نویسنده کتاب «گزارش آخرین گزارش» در مقدمه این اثر نوشته بود: «احساس مسئولیت در برابر یک خبرنگار، شهادت خبرنگار در غربت و خارج از سرزمین مادری، شهادت در حین انجام وظیفه و احساس مسئولیت اجتماعی در برابر وقایع اتفاق‌افتاده، انگیزه‌های من برای نگارش این کتاب بودند.»
 
این کتاب شامل گفت‌گو با حجت‌الله صارمی (برادر شهید صارمی) بوده و زوایایی از زندگی کاری و حرفه‌ای این خبرنگار شهید را در 64 صفحه روایت می‌کند.
 
محمود صارمی، خبرنگار ایرنا و مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف افغانستان بود که در سال 1377 در جریان شهادت دیپلمات‌های ایرانی در مزار شریف توسط طالبان شهید شد.
 

بهمن کبیری پرویزی، نویسنده «گزارش آخرین گزارش»، ترجمه کتاب «ترمیناتور 3: شورش ماشین‌ها» نوشته دیوید هگبرگ که به داستان فیلم ترمیناتور3 به کارگردانی جان موستو می‌پرداخت را نیز در کارنامه ادبی خود دارد. همچنین پژوهش‌های بهمن کبیری پرویزی، درباره صنعت بیمه در مجلاتی علمی همچون «تازه‌های جهان بیمه» و «بیمه و توسعه» منتشر شده بود.
کد مطلب : ۳۱۵۱۹۳
https://www.ibna.ir/vdcjhiettuqevvz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب