«پیرمرد و دریا» نوشته ارنست همینگوی با ترجمه نازی عظیما از سوی انتشارات امیرکبیر برای شانزدهمین بار تجدید چاپ شد.
«پیرمرد و دریا» برای نوبت شانزدهم تجدید چاپ شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انتشارات امیرکبیر، ارنست همینگوی تا پیش از نگارش این داستان، یک دهه بود که اثر قابل توجهی منتشر نکرده بود، از این رو بسیاری از منتقدان بر این باور بودند که خلاقیت وی در نویسندگی به پایان عمر خود نزدیک شده است.

همینگوی در سال 1952 این داستان را در مجله لایف منتشر کرد و موفقیت آن به حدی بود که در دو روز بیش از پنج میلیون نسخه از مجله‌ به فروش رسید و به این ترتیب زندگی حرفه‌ای همینگوی از پایانی ناامیدکننده نجات پیدا کرد.

کتاب «پیرمرد و دریا» داستان پیرمرد ماهیگیری است که 84 روز هیچ صیدی از دریا نگرفته؛ اما یک روز ماهی بزرگی را صید می‌کند و قصد دارد تا آن را به ساحل برساند.

ماجراهای بعدی، داستان نبرد و تلاشی است که پیرمرد با ماهی صیدشده، با دریا و با کوسه‌های مهاجم دارد. اما این همه داستان نیست و آنچه مهم و هنرمندانه است تمام جزئیاتی است که نویسنده با بیان آنها کلمه به کلمه، سطر به سطر و صفحه و به صفحه دست‌ خواننده را می‌گیرد و پابه‌پا پیش می‌برد تا سرانجام از ماهیگیری ساده، انسانی والا و توانا می‌سازد.

جدال دیرپای انسان و طبیعت این بار در هیاتی شکوهمند در این داستان ترسیم شده است، جدالی که پیروز محتوم آن انسان است؛ موجودی برخاسته از طبیعت و فراتر از طبیعت.

کتاب «پیرمرد و دریا» با ترجمه نازی عظیما در 132 صفحه به قیمت 30 هزار تومان از سوی انتشارات امیرکبیر منتشر و در کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور عرضه شده است.
 
کد مطلب : ۳۱۴۸۷۸
https://www.ibna.ir/vdciy5apvt1azv2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بزرگداشت حافظ
مردی که نادر بود
پرونده ویژه بزرگداشت فردوسی