معاون پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران:

محورهای همایش ملی «یکصد سال بعد از کودتای 1299» اعلام شد

محورهای همایش ملی «یکصد سال بعد از کودتای 1299» با بررسی چرایی و چگونگی وقوع کودتای 1299 بعد از گذشت صدسال اعلام شد.
محورهای همایش ملی «یکصد سال بعد از کودتای 1299» اعلام شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران،‌ حوریه سعیدی معاون پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در توضیح جزئیات همایش گفت: همایش ملی «یکصد سال بعد از کودتای 1299» به همت پژوهشکده سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران سوم تا چهارم اسفندماه سال جاری به صورت مجازی برگزار می شود و پژوهشگران متقاضی حضور در این همایش می توانند چیکده مقاله های خود را تا تاریخ 30 آذرماه و اصل مقاله را تا تاریخ 2 بهمن ماه به دبیرخانه همایش ارسال کنند. 

وی ادامه با اشاره به محورهای این همایش گفت: «تاریخ‌نگاری کودتای 1299»، «زمینه‌های داخلی وقوع کودتا سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی»، «عوامل داخلی پیدا و پنهان وقوع کودتا»، «اثرات کودتا بر تحولات سیاسی و زیست اجتماعی ایران»، «نقش مطبوعات در وقوع و برخورد با کودتا» و نیز «نقش اشخاص و رجال سیاسی، فرهنگی» محورهای همایش مجازی «یکصد سال بعد از کودتای 1299» را تشکیل می‌دهند.

حوریه سعیدی معاون پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران درباره ضرورت برپایی این همایش ملی گفت: بعد از مشروطیت، کودتای اسفند 1299 یک رخداد مهم سیاسی و اجتماعی در ایران معاصر بود، که زمینه تغییر حکومت قاجار را فراهم کرد. بررسی علل این واقعه و نیز نتایج آن، تاثیرات و دخالت‌های خارجی و نیز شرایط جهانی به همراه شرایط اجتماعی، وضعیت اقتصادی، تحمل و پذیرش تغییر حکومت و مسائل دیگر نیز دست به دست هم داد تا این رخداد سیاسی و اجتماعی در ایران ایجاد شود. همایش ملی «یکصدسال بعد از کودتای 1299» براساس اسناد و مستندات دقیق تاریخی زمینه‌ها، شرایط و چرایی و چگونگی و نتایج حاصل از کودتای سال 1299 را بررسی و بازشناسی می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در همایش ملی «یکصد سال بعد از کودتای 1299»، می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه این همایش به آدرس الکترونیکی 100.coup.1299@gmail.com ارسال کنند.
کد مطلب : ۳۱۴۸۵۰
https://www.ibna.ir/vdciw5aput1azv2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب