کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی؛

اکران 500 طرح فرهنگی با شعار کتاب خوب بخوانیم

25 آبان 1400 ساعت 12:06

همزمان با 24 آبان‌ماه و آغاز هفته کتاب و کتابخوانی، سازمان زیباسازی شهر تهران 500 طرح فرهنگی با شعار «کتاب خوب بخوانیم» را روی سازه‌های تبلیغات شهری اکران کرد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، رضا صیادی با اعلام این خبر گفت: امسال به‌مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی تبلیغات فرهنگی اکران شده در سطح شهر با همکاری و مشارکت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و خانه کتاب، انتخاب شده و به نمایش درآمد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه هیچ ذخیره و میراثی سودمندتر و با ارزش تر از کتاب نیست و شناخت عمیق از ذهنیات و نگاه فاخر خالقان این هنر نیز باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: امسال سعی کردیم طرح های متفاوت تری نسبت به سال های گذشته اکران کنیم. در طرح های اکران شده بیش از 300 عنوان کتاب همراه با نام و تصویر نویسنده و همچنین تصویر مجلد کتاب طراحی و اکران شده است.

به گفته صیادی بیش از 500 سازه اعم از عرشه، بیلبورد، استرابورد، پرتابل و های‌بورد به‌منظور فرهنگ‌سازی و آشنایی هرچه بیشتر شهروندان با موضوع کتاب و کتابخوانی و همچنین تشویق آن‌ها به مطالعه، برای این مناسبت در سطح شهر تهران در نظر گرفته شده است.   
 
گفتنی است، در سال 1372 خورشیدی 24  آبان به‌عنوان روز کتاب‌خوانی تعیین شد. این روز، یکی از روزهای هفته کتاب و کتابخوانی نیز هست.


کد مطلب: 314035

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/314035/اکران-500-طرح-فرهنگی-شعار-کتاب-خوب-بخوانیم

ایبنا
  https://www.ibna.ir