کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

همزمان با فرارسیدن هفته کودک،

برپایی نمایشگاه آثار کودکان ایرانی در کتابخانه ملی

17 مهر 1400 ساعت 14:33

نمایشگاه آثار کودکان با موضوع کتاب‌های داستان ایرانی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی گشایش یافت.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)؛ همزمان با فرارسیدن هفته کودک، نمایشگاه آثار کودکان مربوط به داستان‌های شاهنامه و کتاب‌های داستان ایرانی با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و مجموعه فرهنگی و هنری آسمان برگزار شد.
 
بنابر این گزارش؛ نمایشگاه آثار کودکان با موضوع کتاب‌های داستان ایرانی از امروز 17 مهرماه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برپا شده است.

هانیه گرائیلی، مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در توضیح برپایی این نمایشگاه گفت: وقتی نام کتابخانه ملی ایران مطرح می‌شود، باید همه اقشار جامعه از جمله کودکان و نوجوانان را در نظر گرفت. به همین دلیل کتابخانه ملی، بخش ویژه کودک و نوجوان دارد و در مدیریت جدید به این بخش از اقشار جامعه، به‌عنوان آینده‌سازان ایران توجه شده است. به همین منظور بسیاری از منابع با کمک مصطفی رحماندوست احصا و دیجیتال‌سازی شد.
 
در ادامه این گزارش آمده است: نمایشگاه آثار کودکان مربوط به داستان‌های شاهنامه، مولانا و برخی از داستان‌های ایرانی با همکاری مجموعه فرهنگی و هنری آسمان در سازمان و کتابخانه ملی ایران در حال برگزاری است.
 
مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در این باره اظهار داشت: پیش از شیوع ویروس کرونا، برنامه‌های متنوعی برای کودکان کار برگزار می‌کردیم؛ اما به دلیل محدودیت‌های ایجادشده، در ایام کرونا شیوه برگزاری این برنامه‌ها تغییر کرده است و اکنون در این نمایشگاه آثاری از کودکان کار و بهزیستی نیز از سنین مختلف به نمایش گذاشته شده است.

 همچنین سپهر داد جم ،مسئول برگزاری این نمایشگاه  گفت: مجموعه فرهنگی و هنری آسمان، نگاه ویژه‌ای به پیشبرد امور مطالعاتی و تحقیقاتی پژوهشگران حوزه کودک دارد.

جم اظهار داشت: در این مسیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به‌عنوان سازمانی خدمات‌محور، نقش مهمی را در ارائه منابع مرتبط به پژوهشگران کودک به عهده دارد.

وی افزود: برگزاری این دوره از نمایشگاه در کتابخانه ملی ایران، گامی موثر در مسیر مطالعات در حوزه کودکان است.

لازم به توضیح است نمایشگاه آثار کودکان به مناسبت پنحمین سالگرد موزه مجازی بین‌المللی هنر کودک برگزار شده است. در این نمایشگاه، آثاری از کودکان کار و بهزیستی، موسسه پژوهشی دنیا، مجموعه مدارس بادبادک و خانه هنر خورشید به نمایش درآمده است. این نمایشگاه از امروز 17 مهرماه تا پایان هفته برپاست و ساعت بازدید این نمایشگاه، از 9 تا 15 است. 
 


کد مطلب: 311912

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/311912/برپایی-نمایشگاه-آثار-کودکان-ایرانی-کتابخانه-ملی

ایبنا
  https://www.ibna.ir