جایزه آینه‌دار دوران برای خلق آثار هنرهای تجسمی با موضوع شخصیت و نیز مکتوبات دو استاد زبان فارسی، محمدابراهیم باستانی پاریزی و طاهره صفارزاده فراخوان داد.
دعوت از هنرمندان برای خلق اثر درباره باستانی‌پاریزی و طاهره صفارزاده
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، سید عباس دعایی، مدیر موسسه آینه‌داران دوران با اعلام خبر فوق گفت: علاقه‌مندان برای آشنایی با شرایط فراخوان و ثبت نام می‌توانند به نشانی www.ayenehdar.ir مراجعه کنند و برای دریافت آثار هم مرکز فرهنگی مرکز حکمت و فلسفه ایران با ما اعلام همکاری کردند.

او درباره اهداف این جایزه گفت: شناخت مفاخر کشور با زبان هنر و آشنایی هنرمندان امروز با اساتید از مهم‌ترین اهداف ماست. امیدواریم به بهانه چنین رویدادهایی پیوند با آفرینش های ارزشمند بزرگان بیشتر و عمیق شود و فراتر از آن ، آموزه های فرهنگی مستتردر آثار نخبگان به متن زندگی مردم تسری یابد.

وی همچنین افزود: «مجموعه فرهنگی آینه‌داران دوران با هدف بازشناسی چهره‌های مطرح فرهنگی ایران به نسل امروز پدید آمده است و در این راه می‌خواهیم از برنامه‌های متنوع هنری که می‌تواند مورد توجه جامعه معاصر باشد بهره ببریم. با همین ایده، در دور نخست فراخوان جایزه آینه‌دار دوران، از هنرمندان تصویرگر دعوت شد تا داستان‌های استاد باستانی پاریزی را در قالب آثار تصویرگری بازآفرینی کنند و با جادوی تصویر، جوانان علاقه‌مند را متوجه مکتوبات و آثار ایشان کند که این دوره در کنار نام و یاد استاد، آثار و نام سرکار خانم دکتر طاهره صفارزاده از افتخارات استان کرمان و شهر سیرجان معرفی شده است.»

او درباره نحوه برگزاری این دوره جایزه گفت: فراخوان جدید این دوره همزمان با زادروز استاد باستانی پاریزی دی‌ماه سال گذشته درفرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران اعلام شد و با بزرگداشت استاد به صورت مجازی همراه بود. 

جوایز این دوره که همراه با تقدیر و اهدای مدال جایزه آینه‌داردوران است و در کنار آن در هفت رشته هنرهای تجسمی هدیه چهل میلیون تومانی نیز درنظر گرفته شده است. مهلت ارسال آثار تا زادروز سرکار خانم دکترطاهره صفارزاده مشخص خواهد شد که هنرمندان می‌توانند برای اطلاع از جوایز و تقدیرهای دیگر و شرایط این دوره به درگاه اینترنتی آینه‌دار مراجعه کنند.

سید عباس دعایی ابراز امیدواری کرد بتوان برای بهره بردن از آثار هنرمندان جدید در کنار حمایتی که پیشکسوتان هنر از این برنامه از ابتدا داشته اند موزه ای برای معرفی فرهیختگان کشور از دریچه آثار هنری ایجاد کرد.

او در پایان خبر داد به زودی همراهان و حامیان دومین جایزه آینه دار دوران و شیوه اعلام برگزیدگان اعلام می‌شود.
کد مطلب : ۳۱۱۶۴۴
https://www.ibna.ir/vdcgtq9wtak9q34.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

وضعیت تاریخ‌نگاری زنان در ایران معاصر
مشروطه 1400