کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

به روایت رادیو فرهنگ؛

«شمس ناپیدا» شنیدنی می‌شود

8 مهر 1400 ساعت 12:00

گروه کتاب رادیو فرهنگ به‌مناسبت روز بزرگداشت مولانا، ویژه‌برنامه «شمس ناپیدا» را روی آنتن می‌برد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی رادیو فرهنگ، به‌مناسبت بزرگداشت عارف و شاعر پرآوازه پارسی‌گوی ایران زمین، مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مشهور به مولوی، گروه کتاب رادیو فرهنگ یک ویژه‌برنامه با عنوان «شمس ناپیدا» را از ساعت 19 و 30 تا 22 پنجشنبه، هشتم مهرماه ۱۴۰۰ روی آنتن می‌برد.

در این ویژه‌برنامه، تنی چند از نویسندگان و پژوهشگران ادبیات عرفانی، موضوع کتابشناسی مولانا را از دو منظر آثار مولانا و آثار دیگران درباره مولانا بررسی می‌کنند. غلامرضا خاکی، اسماعیل آذر، علی دهباشی، عبدالمهدی مستکین، علی‌اکبر نیک‌نفس، علیرضا بدیع، امین خرمی و ... به ارائه دیدگاه و همچنین معرفی و نقد کتاب‌های منتشرشده می‌پردازند.

مولانا با نام اصلی محمد‌بن محمد‌بن حسین حسینی خطیبی بکری بلخی، عارف، شاعر، نویسنده و فقیه نامدار ایرانی است. مشهورترین اثر وی مثنوی معنوی نام دارد که بالاترین بسامد ترجمه در جهان را دارد.

از دیگر آثار مولانا می‌توان به «غزلیات شمس»، «فیه ما فیه» و «مجالس سبعه» اشاره کرد. بر مبنای این آثار و نیز براساس شرح زندگانی این بزرگمرد ایران زمین، آثار پرشماری به چاپ رسیده است که در ویژه‌برنامه «شمس ناپیدا» بررسی و ارزیابی خواهند شد.


کد مطلب: 311537

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/311537/شمس-ناپیدا-شنیدنی-می-شود

ایبنا
  https://www.ibna.ir