کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

به مناسبت هفته دفاع مقدس

رئیس جمهور کتاب «جهاد مقدس» را رونمایی کرد

31 شهريور 1400 ساعت 15:34

تازه‌ترین اثر انتشارات انقلاب اسلامی با عنوان «جهاد مقدس» شامل بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای‌(مدّظلّه‌العالی) در مورد دفاع مقدس، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس منتشر و در حاشیه افتتاح نمایشگاه «در لباس سربازی» به دست رئیس جمهور رونمایی شد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، «دفاع مقدس» یکی از درخشان‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های تاریخ انقلاب اسلامی و داستان حماسي پرشكوه مقاومت ملّت بزرگ ایران است و آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌‌العالي) از اولین ساعات آغاز جنگ تحمیلی به عنوان نماینده‌ حضرت امام‌خمینی(قدّس‌سرّه) در شورای‌عالی دفاع در این جهاد عظیم نقش مؤثری داشتند و در همان روزهای اول جنگ، عازم جبهه‌ها شدند.

مسئولیت‌های توأمان معظم‌له در شورای عالی دفاع، امامت نماز جمعه‌ تهران و ریاست کمیسیون دفاع مجلس شورای اسلامی در سال اوّل جنگ و سپس در مقام رياست‌جمهوری و ریاست شورای‌عالی دفاع و ریاست شورای‌عالی پشتیبانی جنگ، اين امكان را به ایشان می داد كه نگاهی جامع نسبت به مسائل كشور و دفاع مقدّس داشته باشند لذا بيانات مقام معظّم رهبری(مدظله‌العالی) درباره هشت سال جنگ تحمیلی حاوی نکات و محورهای مهمی در اين خصوص است.
 
برای تدوین كتاب «جهاد مقدس» رهنمودها و بیانات فرماندهی معظّم کل قوا (مدّظله‌العالی) در خصوص ابعاد و موضوعات مختلف مرتبط با دفاع مقدّس که طی سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۹۹ بیان فرموده‌اند، مورد بررسی و بهره‌برداری قرار گرفته و مطالب آن در 10 فصل تدوین شده است.
 
گفتنی است، علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه‌ این کتاب، به پایگاه اینترنتی انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله العالی) به آدرس www.book-khamenei.ir مراجعه کنند.


کد مطلب: 311191

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/311191/رئیس-جمهور-کتاب-جهاد-مقدس-رونمایی

ایبنا
  https://www.ibna.ir