به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس رمان «پری رو» اثر برگزیده‌ی دفاع مقدس در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران با صدای بهروز رضوی بازخوانی می‌شود.
بازخوانی رمان برتر دفاع مقدس در «کتاب شب» رادیو تهران
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی رادیو تهران، از روز شنبه ۲۷ شهریور تا چهارشنبه هفتم مهر، به مدت ۱۰ شب به‌جز پنجشنبه و جمعه، تنظیم رادیویی رمان «پری رو» اثر برگزیده‌ی دفاع مقدس در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران با صدای بهروز رضوی بازخوانی می‌شود.

این رمان که در هشتمین جشنواره کتاب سال دفاع مقدس، رتبه دومِ بهترین رمانِ سال را به دست آورده، اثری است از سیدحسین مرتضویِ کیاسری و در انتشارات تکا، به چاپ رسیده است.

محمدباقر رضایی، سردبیر و نویسنده برنامه، که این رمان را در ۱۰ قسمتِ ۲۰ دقیقه‌ای تنظیم رادیویی کرده، آن را یکی از ده رمان برترِ ادبیات دفاع مقدس می‌داند و درباره موضوعش می‌گوید: داستان بر اساس حکایتی از کتاب تذکره الاولیاء نوشته شده است.

می‌گویند یک روز به «سَرًیِ سَقَطی» خبر دادند که بازار آتش گرفته و همه حجره‌ها سوختند به‌جز حجره تو. او بلافاصله خدا را شکر کرد، اما همان لحظه به اشتباهِ خود پی برد و استغفار کرد. تا سال‌ها هم به خاطر این شکرِ نابجا عذاب می‌کشید.

شخصیت اصلی رمان «پری رو» هم که یک استاد دانشگاه است و پسرش به جبهه رفته، وقتی می‌شنود یک شهید به محله‌شان آورده‌اند، فکر می‌کند پسر خودش شهید شده است. با عجله، دانشگاه را رها می‌کند و به محل می‌آید، اما سرِ کوچه با دیدنِ حجله‌ای که برای پسر همسایه گذاشته‌اند، خدا را شکر می‌کند که پسر خودش شهید نشده است.

وقتی به خودش می‌آید، می‌بیند ماجرایش شبیهِ شکرِ نابجای آن عارف مشهور شده، بنابراین، دچار عذاب وجدان می‌شود و ...

برنامه کتاب شب با سردبیری و نویسندگی محمد باقر رضایی، اجرا و گویندگی استاد بهروز رضوی، صدابرداری محسن فراهانی و تهیه‌کنندگی رضا قربانی و زرین کشاورز، در گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران تولید می‌شود.

زمان پخش برنامه کتاب شب ۵ روز در هفته، ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز است.
کد مطلب : ۳۱۰۸۳۳
https://www.ibna.ir/vdcfmxdmmw6dyca.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مردی که نادر بود
پرونده ویژه بزرگداشت فردوسی
پرونده سیمین دانشور