رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی گفت: مرحله نیمه‌نهایی نخستین دوره مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای 29 ‏شهریور ماه جاری به صورت مجازی برگزار می‌شود.
مرحله نیمه‌نهایی مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای 29 شهریور برگزار می‎‏‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، حامد علی‌اکبرزاده، دبیر نخستین دوره مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای با اعلام این مطلب افزود: مرحله مقدماتی این مسابقات از آذرماه سال 1399 در سطح ملی و با مشارکت واحدهای جهاد دانشگاهی در 6 استان کشور شامل چهارمحال و بختیاری، زنجان، دانشگاه صنعتی اصفهان، قزوین، گیلان و کردستان آغاز شد. این مرحله با رقابت 90 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف برگزار شد و در نهایت 10 نفر به‌عنوان نفرات برگزیده استانی به مرحله نیمه‌‌نهایی راه یافتند.

وی ادامه داد: این مسابقات با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در قالب‌های بدیع، آشنایی و انس دانشجویان با کتاب‌های مفید و به‌اشتراک‌گذاشتن تجربه‌های کتاب‌خوانی به‌ویژه از طریق فضای مجازی برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای ادامه داد: به‌دلیل محدودیت‌های کرونایی این مسابقات در مرحله نیمه‌‌نهایی به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد؛ اما امیدواریم با بهبود شرایط و در صورت صدور مجوزهای لازم بتوانیم مرحله فینال مسابقات را به‌صورت حضوری و با جذابیت بیشتری اجرا کنیم.

علی‌اکبرزاده درخصوص نحوه اجرای مسابقات اظهار کرد: دانشجویان شرکت‌کننده در این مسابقات کتاب‌هایی را که مطالعه کرده‌اند، در «سه دقیقه» معرفی می‌کنند و بهترین ارائه‌ها به‌عنوان برگزیده معرفی و به مراحل بعدی راه می‌یابند. ارائه مطلب در سه دقیقه از روش‌های جدیدی است که در دنیا در حال اجراست و به‌طور خاص در زمینه ارایه پایان‌نامه و ارائه کتاب در بسیاری از کشورها رواج یافته است. در ایران نیز جهاد دانشگاهی به‌عنوان نهادی علمی و فرهنگی از ترویج‌کنندگان اصلی این شیوه بدیع به شمار می‌رود.

 وی همچنین از اجرای فینال این مسابقات در اواخر مهرماه سال جاری خبر داد.
کد مطلب : ۳۱۰۷۱۰
https://www.ibna.ir/vdcjvyetyuqevaz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه تحول در صنعت نشر
تاثیر تخفیف بر بازار کتاب
ضرورت تشکیل اتحادیه سراسری نشر