سه نامزد نهایی بخش «روایت تاریخ و تاریخ شفاهی» دومین دوره جایزه شهید سیدعلی اندرزگو از بین 137 کتاب ارزیابی‌‌شده توسط داوران معرفی شدند.
اعلام نامزدهای نهایی بخش «روایت تاریخ و تاریخ شفاهی» دومین جایزه شهید اندرزگو
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، بر این اساس داوران این بخش سه کتاب «از رضانام تا رضاخان» نوشته هدایت الله بهبودی از انتشارات موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی، «روز آزادی زن» نوشته سمیه ذوقی از انتشارات راه‌یار و «گوهر صبر» نوشته طیبه پازوکی از انتشارات سوره مهر را منتخبان هیأت داوران دومین دوره جایزه شهید اندرزگو در بخش روایت تاریخ و تاریخ شفاهی معرفی کردند.
 
این آثار در حال حاضر در معرض رأی جمعی از نخبگان حوزه روایت و رسانه  قرار گرفته که با تجمیع آرای هیأت نخبگان این بخش، از نفر اول به‌طور ویژه تقدیر خواهد شد.

دومین دوره جایزه «شهید سیدعلی اندرزگو» با محوریت مبارزه ادبی با تحریف تاریخ معاصر و همچنین بیان حقایق و روشنگری درباره رژیم پهلوی، در سه بخش داستان و رمان بزرگسال، داستان کودک و رمان نوجوان و نیز روایت تاریخ و تاریخ شفاهی برگزار می‌شود.

تمامی آثار چاپ اول سال‌های 98 و 99 که دارای درون‌مایه مدنظر جایزه بوده‌اند، در این دوره از جایزه شرکت داده شده و به رقابت پرداخته‌اند.
 
این جشنواره به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی با حمایت و همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا، انجمن قلم ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حوزه هنری انقلاب اسلامی و مؤسسه فرهنگی شهرستان ادب برگزار می‌شود و برگزیدگان آن طی مراسمی در دوم شهریورماه معرفی و تجلیل خواهند شد.
کد مطلب : ۳۰۹۱۵۶
https://www.ibna.ir/vdcbs9bf0rhbg8p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده روایت جنگ زنانه