چاپ چهارم کتاب حضرت سکینه (س)، اسطوره ادب و عرفان نوشته سیدمجتبی حسینی در شصت‌وچهار صفحه نیم‌وزیری از سوی انتشارات کتاب نیستان روانه بازار نشر شد.
حضرت سکینه (س)، اسطوره ادب و عرفان به چاپ چهارم رسید
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط‌عمومی انتشارات کتاب نیستان چاپ چهارم کتاب حضرت سکینه (س)، اسطوره ادب و عرفان نوشته سیدمجتبی حسینی در شصت‌وچهار صفحه نیم‌وزیری از سوی انتشارات کتاب نیستان روانه بازار نشر شد.

سخن‌گفتن در مورد حضرت سکینه، دختر سیدالشهدا علیه‌السلام دشوار و در عین حال جالب است. از آن جهت دشوار است که متون تاریخی در مورد ایشان، هم اندک است و هم مشوش. از آن جهت جالب است که با شخصیت و موقعیت دختری از خاندان نبوت بیشتر آشنا می‌شویم. به نقل از متون تاریخی، امام حسین (علیه السلام) آن‌چنان انس و علاقه ویژه‌ای به این دختر خویش داشتند که باعث شگفتی دیگران می‌شد. کتاب حاضر از سه بخش تشکیل شده است. بخش نخست ترجمه منتخبی از کتاب «بیوگرافی خانم‌های خاندان نبوت» است که توسط خانم دکتر عایشه بنت‌الشاطی (استاد دانشگاه مغرب) به رشته تحریر درآمده است. بخش دوم اشاره‌ای است کوتاه به برخی لحظه‌ها و برش‌های زندگی و شخصیت حضرت سکینه براساس متون موجود که به طور ضمنی حوی برخی صحنه‌هایی است که ایشان دیده و حضور داشته است. بخش سوم حاوی برداشت نویسنده از مطالعه متون مختلف در مورد این بزرگوار است که تحت عنوان «تحلیلی کوتاه از موقعیت حضرت سکینه» در متن آمده و پس از آن، در پیوست، ذکری از فرزندان حضرت امام حسین علیه السلام شده که بر اساس متون شیعی گردآوری گردیده است. مطالعه این اثر کم‌حجم و پرمحتوا به پژوهشگران و دوستداران حضرت سیدالشهدا و خانواده ایشان توصیه می‌گردد.
کد مطلب : ۳۰۸۹۶۹
https://www.ibna.ir/vdcce4q1o2bqxo8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401