کتاب «شهید نوید» مجموعه روایت‌هایی از زندگی شهید مدافع ‌حرم نوید صفری از زبان خانواده، دوستان و همسر شهید است که در کمتر از دوماه از سوی انتشارات شهید کاظمی به چاپ سوم رسید.
«شهید نوید» به چاپ سوم رسید
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «شهید نوید» روایت زندگی پر از خیر و برکتی است که 16 تیتر سال 1365 در محله‌ تهرانپارس آغاز می‌شود و صحنه‌ آخرش، در دل صحرای بوکمال سوریه رقم می‌خورد. همانطور که خود شهید نوید آرزو کرده بود؛ همانطور بی‌سر، همانطور بی‌سامان...
 
«شهید نوید» مجموعه روایت‌های جذاب و خواندنی از زبان خانواده، دوستان و همسرشهید است که در هر روایت بخشی از خصوصیات بارز اخلاقی شهید نوید را مطرح می‌کند. قرار گرفتن عین متن دست‌نوشته‌های شهید نوید در لابه‌لای روایت‌های کتاب از خصوصیات ویژه‌ این کتاب است که مخاطب را با فکر و اعتقاد شهید نوید به‌خوبی آشنا می‌کند.
 
در برشی از کتاب می‌خوانیم: «تا بقیه  برسند همین‌جا روی این سکو بنشینم و نفسی تازه کنم. اگر نوید الان این جا بود می‌نشست کنارم و شروع می‌کرد به خواندن. یادش بخیر. وقتی توی خانه با هم تنها می‌شدیم، می‌آمد می‌نشست لبه‌ اپن آشپزخانه، پاهایش را آویزان می‌کرد و تکان‌تکان می‌داد. بعد هم شروع می‌کردن به خواندن. من هم که مشغول کارهای خودم بودم. ناهار را آماده می‌کردم، ظرف‌های شسته‌شده را خشک می‌کردم و می‌گذاشتم توی کابینت. ادویه‌ غذا را می‌چشیدم و نمکش را پنهان از چشم نوید بیشتر می‌کردم، ولی فکر و حواسم پیش نوید بود.
‎خلوت مادر پسری‌مان همیشه برکت داشت. برکتش مقتل‌هایی بود که نویدم می‌خواند. من هم می‌نشستم روی صندلی آشپزخانه و دل می‌دادم به مقتل‌خوانی‌هایش. نور و عطر روضه‌ها و اشک‌هایی که سُر می‌خوردند، روی صورت ماهش، می‌پیچید توی آشپزخانه‌ کوچک‌مان، می‌رفت لا‌به‌لای طعم خورشت‌ها و همراه برنج ها قد می‌کشید و مثل پیچک‌، همه‌ خانه را می‌گرفت. مادر خوشبختی بودم که خورشتم با آهنگ روضه‌های پسرم جا می‌افتاد، نه؟
 
چاپ سوم کتاب «شهید نوید» در قطع رقعی و 208 صفحه، به قلم توانای مرضیه اعتمادی  توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.
 
علاقه‌مندان برای تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهید کاظمی https://nashreshahidkazemi.ir/ و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه 3000141441 کتاب را با تخفیف تهیه نمایند.
کد مطلب : ۳۰۶۲۵۶
https://www.ibna.ir/vdcjimetmuqey8z.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب