تلاش برای روایت متفاوت تاریخ بانوان صدر اسلام؛

داستانی درباره مادر حضرت ماه

کتاب «مادر عشق»، از مجموعه «ریحانه» روایت داستانی از زندگی حضرت ام‌البنین(س) به زودی از طرف انتشارات مدرسه منتشر می‌شود.    
داستانی درباره مادر حضرت ماه
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انتشارات مدرسه، مجموعه کتاب‌های «ریحانه» نگاهی نو و داستانی به زندگی زنان نامدار اسلام دارد. 

ام‌البنین (سلام الله علیها)، نامش فاطمه بود و نام قبیله‌اش بنی‌کِلاب. او همسر امام علی (ع)، مادر حضرت عباس (ع)  و از زنان نامدار اسلام است. کتاب «مادر عشق» روایت داستانی از زندگی این زن نامدار است که عطیه‌سادات صالحیان آن را به نگارش در آورده است.

صالحیان درباره آثار منتشر شده درباره زندگی ام‌البنین (س) و منابع مورد استفاده برای نوشتن کتابش می‌گوید: «برای نوشتن این کتاب خیلی مطالعه کردم. در مورد حضرت ام‌البنین(س) کتاب داستانی خیلی کم بود و شاید در حد یکی دو عنوان کتاب. از نظر تاریخی هم فقط چندتا کتاب بیشتر نبود. بیشتر کتاب‌هایی که خواندم درباره حضرت عباس (ع) بودند که درباره حضرت ام‌البنین(س) هم گفته بودند».   

پیش‌تر از مجموعه ریحانه کتاب‌های «دختر ماه»، «همراه بانوی کبریا»، «بهای عاشقی» و«مهرا» در انتشارات مدرسه به چاپ رسیده است.
کد مطلب : ۳۰۵۷۴۲
https://www.ibna.ir/vdci5waprt1auy2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب