رساله «نماز و روزه» حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای؛ رهبر معظم انقلاب، همزمان با فرارسیدن ماه مهمانی خدا از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد.
رساله نماز و روزه رهبر معظم انقلاب منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «رساله‌ نماز و روزه» مشتمل بر آخرین فتاوای مرجع عالی‌‌قدر حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در سه باب فقهی نماز، روزه و اعتکاف به کوشش انتشارات انقلاب اسلامی به زیور طبع آراسته شده است.
 
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و تمایزات این رساله عملیه که شامل 1008 مسئله شرعی است، شیوایی و ساده‌نویسی مسائل آن بوده، به‌گونه‌ای که فهم مطالب آن برای عموم مخاطبین امکان‌پذیر شده است. همچنین برای تسهیل در فهم مسائل دشوار، برخی کلمات و عبارات فقهی نیز در پاورقی توضیح داده شده‌اند.
 
در همین راستا در انتهای کتاب نیز فصل مستقلی برای توضیح و تبیین برخی اصطلاحات فقهی آورده شده که به خواننده برای فهم بیشتر و راحت‌تر مسائل شرعی کمک می‌کند.
 
همچنین در بیان برخی مسائل شرعی مانند حد ترخص و مسافت شرعی که برای توضیح آن‌ها در بیشتر رساله‌های عملیه از اصطلاحات و مقادیر قدیمی همچون فرسخ استفاده می‌شود، با تحقیقی بدیع و دقیق مقیاس متناظر آن اصطلاحات با متر و کیلومتر مشخص شده است.
 
معظم‌له، این رساله را مورد تأیید و عمل به آن را مُجزی اعلام کرده‌اند که متن دستخط و مهر و امضای ایشان در پشت جلد کتاب منتشر شده است.
 
این اثر در 160 صفحه و در قطع رقعی برای استفاده‌یعموم مؤمنین و مقلدین رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر شده و از هفته آینده علاوه بر کتاب‌فروشی‌ها، در پایگاه اطلاع‌رسانی انتشارات انقلاب اسلامی به نشانی book-khamenei.ir نیز عرضه می‌شود.
کد مطلب : ۳۰۵۰۸۲
https://www.ibna.ir/vdcfctdm0w6dxxa.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران