معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از انتشار فراخوان نخستین جشنواره نمایشنامه‌نویسی استان خبر داد.
نخستین جشنواره نمایشنامه‌نویسی استان همدان فراخوان داد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در همدان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، سیدمحمدرضا جوادی ضمن اعلام این خبر، هدف از برگزاری این جشنواره را تقویت نمایشنامه‌نویسی، ترویج فرهنگ والای ایرانی اسلامی و شناسایی رشد و استعدادها در این حوزه عنوان کرد.

وی گفت: موضوع نمایشنامه‌های این جشنواره آزاد است، اما پرداختن به مضامین ملی و مذهبی بهره‌گیری از دست مایه‌های فرهنگی بومی و ارزش‌های دفاع مقدس با استفاده صحیح از عناصر تشکیل‌دهنده درام در اولویت خواهند بود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان درباره شرایط شرکت در این جشنواره هم گفت: این جشنواره پذیرای آن دسته از متون نمایشی است که پیش از این به چاپ نرسیده، در هیچ جشنواره یا مسابقه نمایشنامه‌نویسی شرکت نکرده و همینطور به اجرای عموم در نیامده باشند.

جوادی با تاکید بر اینکه هر نمایشنامه‌نویس می‌تواند تنها با دو اثر در جشنواره شرکت کنند تصریح کرد: هر نویسنده مجاز است فقط متقاضی شرکت در یکی از بخش‌های جشنواره باشد و نمایشنامه‌های ارسالی باید به صورت تایپ شده به دبیرخانه ارسال شوند.

وی با تاکید بر اینکه جشنواره در دو بخش اصلی و هنرجویان برگزار می‌شود، آخرین مهلت ارسال آثار را ۱۵ بهمن ماه اعلام کرد و گفت: مراسم پایانی جشنواره معرفی برگزیدگان و اهدای جوایز در نیمه نخست اسفندماه برگزار خواهد شد.
گزارشگر
ذلیخا کرمی
کد مطلب : ۳۰۰۱۱۰
https://www.ibna.ir/vdccsxq1x2bqxs8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب