بیست‌و‌ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب سئول اولین ‌بار و به‌صورت مجازی در قالب برنامه‌های آنلاین و آفلاین آغاز به کار کرد.
حضور مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در نمایشگاه بین‌المللی مجازی کتاب سئول ۲۰۲۰
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)،نمایشگاه بین‌المللی کتاب سئول که هر سال در ماه ژوئن برگزار می‌شد، متأثر از ویروس کرونا به تعویق افتاد و از امروز (جمعه ٢٥ مهرماه ٩٩) در قالب برنامه‌های آنلاین و آفلاین آغاز به کار کرد. 
 
نمایشگاه کتاب سئول با انتخاب شعار (Entanglement) به معنی «درگیری و گرفتاری» به شیوع ویروس جهانی کرونا نگاه خاص و ویژه‌ای داشته و با استفاده از پلتفرم نمایشگاه به شناخت زیبایی‌های این معضل جهانی و اخلاق همزیستی مسالمت‌آمیز با آن می‌پردازد. 

کشور روسیه به‌عنوان مهمان ویژه در این دوره از نمایشگاه به‌صورت مجازی حضور دارد و مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران نیز به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران همچون سال‌های گذشته در این رویداد فرهنگی حضور یافته‌است.

ازجمله فعالیت‌های این مؤسسه در اولین نمایشگاه کتاب مجازی سئول می‌توان به معرفی صنعت نشر ایران، معرفی نویسندگان برتر حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی آثار حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و معرفی سایت Books from Iran  (محتوی ۱۹۰۰ عنوان کتاب به همراه چکیده انگلیسی) اشاره کرد. 

همچنین در بخش رویدادهای مجازی نیز این مؤسسه ویدئو کلیپ‌هایی در خصوص معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و طرح حمایتی گرنت بارگذاری کرده‌است.

نمایشگاه کتاب سئول برای فعالان حرفه‌ای حوزه نشر در سراسر جهان فرصتی را از طریق بورسیه‌های تخصصی فراهم کرده تا بتواند با حضور در این نمایشگاه به تقویت مبادلات بین‌المللی نشر بپردازند. 

همچنین نمایشگاه کتاب سئول برنامه‌های ویژه‌ای را به‌صورت آنلاین برای شرکت‌کنندگان در خصوص بازاریابی و تبادل کپی‌رایت از تاریخ ۳۰ مهر ماه تا ۲ آبان برگزار خواهد کرد.

این نمایشگاه توسط وزارت فرهنگ و ورزش و جهانگردی و اتحادیه ناشران برگزار و حمایت می‌شود.
کد مطلب : ۲۹۷۲۶۹
https://www.ibna.ir/vdccemqio2bqoi8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پیاده‌روی اربعین 1401