با پایان نخستین نمایشگاه مجازی بین المللی کتاب پکن ۲۰۲۰؛

ایران جایگاه هشتم را در بین ۹۵ کشور کسب کرد

ایران در تجربه اول خود در نمایشگاه های مجازی کتاب موفق به کسب رتبه ۱۰ به لحاظ تعداد ناشران شرکت کننده و کسب رتبه ۸ به لحاظ تعداد عناوین کتاب در بین ۹۵ کشور حاضر در اولین نمایشگاه مجازی بین المللی کتاب پکن شد.
ایران جایگاه هشتم را در بین ۹۵ کشور کسب کرد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی مجازی کتاب پکن با معرفی بیش از ۳۰۰ هزار عنوان کتاب به کار خود پایان داد.

این نمایشگاه متاثر از شیوع بیماری کرونا نخستین‌بار به‌صورت مجازی برگزار شد و جمهوری اسلامی ایران در تجربه اول خود در نمایشگاه‌های مجازی کتاب، حضوری پررنگ داشت که از‌جمله نکات قابل توجه می‌توان به کسب رتبه ۱۰ به لحاظ تعداد ناشران شرکت‌کننده و نیز کسب رتبه ۸ به لحاظ تعداد عناوین کتاب در بین ۹۵ کشور حاضر در این نمایشگاه اشاره کرد.

موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در این نمایشگاه به معرفی کتاب‌های برگزیده جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و جایزه جلال‌آل‌احمد در ادوار مختلف به زبان انگلیسی، معرفی آثار برگزیده حوزه کودک و نوجوان، معرفی ۱۰۸ نویسنده برتر حوزه کودک و نوجوان و  معرفی سایت «کتاب‌هایی از ایران» که امکان دسترسی مخاطبان خارجی را به بیش از ۱۹۰۰ عنوان کتاب ایرانی با چکیده انگلیسی فراهم کرده است، پرداخت.

معرفی صنعت نشر ایران، معرفی طرح گرنت و  معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به زبان انگلیسی در قالب ویدیو کلیپ و بارگذاری در بخش رویدادهای فرهنگی، از دیگر اقدامات حضور موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در این دوره از نمایشگاه مجازی کتاب پکن بود.

علاوه بر موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، انتشارات سوره مهر، شمع و مه، نیماژ، طوطی، الهدی، دانشگاه علامه طباطبایی، جامعه‌المصطفی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، چشمه، مرکز ساماندهی ترجمه و نشر علوم انسانی و معارف اسلامی و آژانس‌های ادبی پل، تماس، کیا و دایره مینا، نیز به معرفی آثار خود پرداختند.
کد مطلب : ۲۹۶۹۱۳
https://www.ibna.ir/vdchz-nix23nwwd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه تحول در صنعت نشر
تاثیر تخفیف بر بازار کتاب
ضرورت تشکیل اتحادیه سراسری نشر