جلد دوم کتاب «خواص انقلاب در لحظه‌های حساس» نوشته سعید میرزایی از سوی انتشارات قدر ولایت منتشر شد.
جلد دوم کتاب «خواص انقلاب در لحظه‌های حساس» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ در جریان فتنه سال‌های 78 و 88 و بعد از آن، رهبر معظم انقلاب اسلامی مکرر از خواص انقلاب و ضرورت‌ها و بایسته‌های مربوط به آنان سخن گفتند و از مردود شدن بعضی از خواص در جلسه امتحان یعنی رخدادها و وقایع این سال‌ها، خبر دادند.
.
در این کتاب، چهار تن از شخصیت‌های انقلاب از جمله سیدمحمد موسوی خوئینی‌ها، سیدمحمد خاتمی، آیت‌الله مهدوی‌کنی و آیت‌الله محمد جنتی، مورد بررسی قرار گرفته و علاوه بر زندگینامه آنان، لحظه‌های حساس فراروی هر یک از آنان و موضعگیری و اقدامات آنان در این لحظه‌ها، مطرح و تدوین شده است.
.
تبیین عملکرد و عاقبت این خواص علاوه بر بازخوانی تاریخ انقلاب و وقایع و رخدادهای حساس آن، در شناخت شخصیت‌ها و چرایی مردود شدن یا قبول شدن آنها در جریان مسائل انقلاب، مایه بصیرت بوده و دارای درس‌ها و عبرت‌های فراوان است که جامعه بخصوص جوانان در گام دوم انقلاب به آن شدیداً احتیاج دارند.
 
در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم:
بیشترین بار امانت سبک زندگی ایمانی، اعتقادات و استقامت یک ملت، بدوش آگاهان و زبدگان و زمامداران آن ملت است. هرگاه اینان با بصیرت، پاکدست، مؤمن، امانتدار، با استقامت و مدبّر بوده‌اند تحولات آن ملت، به جهت مثبت حرکت کرده و سازنده و پیش برنده و عزّت‌بخش خواهد بود و بالعکس، اگر فاقد این خصوصیات باشند، در تنزّل و عقب ماندگی و فساد جامعه تأثیرگذار خواهند بود. با توجه به این نقش است که دشمنان نظام دینی جمهوری اسلامی، عمدة هدف و آماج توطئه‌های خود را متوجه خواص جامعه می­کنند تا ذهن و محاسبات آنها را عوض کرده و از این طریق مردم را به سمت خواسته‌های خود سوق دهند.
 
تبیین تاریخ انقلاب اسلامی در قالب بررسی شخصیت‌های انقلاب، تأکید برحوادث عبرت‌آموزانقلاب ومستندبودن درعین تحلیلی نبودن بررسی‌ها از ویژگی های این کتاب است.
 
این کتاب در 272 صفحه رقعی و با قیمت 30هزار تومان از سوی مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت منتشر و توسط سعید میرزایی تألیف شده است. جهت سفارش این کتاب با شماره‌های 66411151-09352300564 تماس بگیرید.
کد مطلب : ۲۹۶۵۸۸
https://www.ibna.ir/vdcfcvd0cw6d1ta.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آینه نشر ایران بهار 1401