نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری پنجمین دوره  جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان دوم شهریورماه ۱۳۹۹ با حضور اعضای این شورا برگزار شد.
پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان با رویکرد توجه به فضای مجازی برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از شبکه ترویج کتابخوانی ایران در ابتدای این جلسه ابراهیم حیدری، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشریح برنامه‌های انجام‌گرفته در سال ۱۳۹۹ گفت: در این سال با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ سعی کردیم فعالیت‌های کتاب و کتاب‌خوانی در کشور برگزار شود؛ به همین جهت با رویکرد کار در فضای مجازی در ابتدای امسال پویش «با کتاب در خانه ویژه آخرین نوروز قرن» را باهدف گسترش و ترویج کتاب در ایام کرونا برای کودکان و نوجوانان ایران در ایام قرنطینه سال نو برگزار کردیم. 
 
وی افزود: در این پویش بیش از 1000 شرکت‌کننده حضور داشت که پس از داوری‌های به‌عمل‌آمده برگزیدگان این پویش معرفی و از آن‌ها تقدیر شد.
 
حیدری در ادامه بیان کرد: در شرایط به‌وجود آمده کنونی مجبور هستیم فعالیت‌های کتابخوانی را بر اساس رویکرد فضای مجازی طراحی و به اجرا درآوریم و برای پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان نیز سعی خواهیم کرد با اولویت و برنامه‌ریزی و رویکرد مجازی این برنامه را در سال ۱۳۹۹ انجام دهیم.
 
مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه رویکرد ما در سال جدید توجه به فضای مجازی و اجرا و پیاده‌سازی جشنواره‌ها و برنامه‌های ترویج کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی در فضای مجازی است، گفت: در تلاش هستیم تا اپلیکیشن جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان را طراحی کنیم و بتوانیم برنامه‌های آن را به‌وسیله این اپلیکیشن به‌صورت مجازی و برخط در سال جدید به اجرا درآوریم.
 
وی اشاره کرد: همچنین در تلاش هستیم سایت شبکه ترویج کتاب‌خوانی را از لحاظ ارائه خدمات به متقاضیان نیز به‌روزرسانی کنیم و بخش عمده‌ای از فرآیند اجرایی و فعالیت‌های جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در فضای مجازی برگزار شود.
 
مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی در بخش‌های دیگری از صحبت‌های خود به خرید و ساز کار فروش کتاب‌های جام باشگاه‌های کودک و نوجوان پرداخت و بیان کرد: از ابتدای شهریورماه سال جاری، اعضای باشگاه‌هایی که در سایت شبکه ترویج کتابخوانی ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به کتاب‌فروشی‌های عضو طرح جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان به خرید کتاب‌های طرح اقدام کنند. در سال جدید در تلاش هستیم بتوانیم کتاب‌فروشی‌هایی که عضو طرح بهاره و پاییزه بودند را نیز به عضویت جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان درآوریم.
 
وی در پایان گفت: در سال جدید با حمایت‌های معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی قرار شد که کتاب‌های جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی  با ۵۰ درصد و سایر کتاب‌هایی که اعضای جام باشگاه‌ها خریداری می‌کنند با ۳۰ درصد یارانه این معاونت توسط اعضای جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان خریداری شوند.
 
در چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان بیش از 330 هزار عضو در قالب 22 هزار باشگاه کتابخوانی در 1820 شهر و روستا مشارکت داشتند.
 
در این جلسه علی‌اصغر سیدآبادی، فرمهر منجزی، اسماعیل یزدان‌پور، شکوفه صمدی، کیمیا امینی، جعفر توزنده جانی و سید‌علی کاشفی، مهدی حشمتی و سجاد جمشیدیان حضور داشتند.
کد مطلب : ۲۹۴۹۳۷
https://www.ibna.ir/vdcbfab5zrhb99p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1400
پرونده ویژه تحول در صنعت نشر
تاثیر تخفیف بر بازار کتاب