انتشارات علمی و فرهنگی در گزارشی اعلام کرد:

اقبال بازار کتاب به «یادداشت‌های شیطان»

نگاهی به فهرست پرفروش‌ترین آثار موسسه انتشارات علمی و فرهنگی در تیر ماه سال جاری نشان از پرفروش بودن رمان ناتمام لیانید اندری‌یف و آٍار فلسفی ویل دورانت دارد.
اقبال بازار کتاب به «یادداشت‌های شیطان»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) موسسه انتشارات علمی و فرهنگی دومین گزارش از پرفروش‌ترین آثار داستانی و غیر داستانی خود در سال جاری را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش در ماه ابتدایی تابستان و در میان آثار داستانی این موسسه کتاب‌ «یادداشت‌های شیطان» اثر لیانید آندری‌یِف با ترجمه حمید‌رضا آتش بر آب قرار گرفته است. آندری‌یف این رمان در بهار ۱۹۱۸ نوشتن آن را شروع کرد اما هرگز نتوانست آن را به اتمام برساند، چون در ۱۲ سپتامبر ۱۹۱۹ درگذشت. کتاب هم دو سال بعد منتشر شد.

در رتبه دوم از پرفروش‌های داستانی کتاب «کشتن مرغ مینا» قرار دارد. رمانی به قلم هارپر لی و با ترجمه فخرالین میررمضانی. این رمان که شهرتی جهانی دارد مورد اقتباس سینمایی نیز قرار گرفته است.

سومین اثر پرفروش در تیر ماه نیز «دزیره» اثر آن. ماری سلینکو معرفی شده که در انتشارات علمی و فرهنگی با ترجمه ایرج پرشکزاد منتشر شده است.

در بخش کتاب‌های فلسفی کتاب «لذات فلسفه» اثر ویل دورانت با ترجمه عباس زریاب خویی قرار دارد و در رتبه دوم نیز کتاب جمهور افلاطون با ترجمه فواد روحانی قرار دارد. رتبه سوم پرفروش‌های فلسفی نیز به کتاب تاریخ فلسفه اثر ویل دورانت اختصاص یافته است.

در بخش داستان‌های کودک و نوجوان پرفروش‌ترین کتاب ماه تابستان  اثر«پدرهایی که از کتابخانه به امانت گرفتم» با قلم دنیس ولهن و با ترجمه فرزاد اکبر‌پور قرار دارد. در رتبه دوم پرفروش های این بخش نیز کتاب «کمی گم‌شده‌ام» اثر کریس هوتن با ترجمه شهلا انتظاریان قرار گرفته است.
کد مطلب : ۲۹۳۵۰۹
https://www.ibna.ir/vdcfxmd01w6d1ta.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما