کتاب «کنگان در مسیر تاریخ» اثر مشترک حسن عبداللهی و محمود ابراهیمی به‌همت انتشارات سخن راهی بازار کتاب شد.
کتاب «کنگان در مسیر تاریخ» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بوشهر به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگان، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کنگان در این باره گفت: در این کتاب تصویر تعداد ۲۲۳ سند از اسناد تاریخ معاصر کنگان چاپ شده و در مورد هر کدام شرح و توضیحاتی داده شده است.

ابوذر مختارزاده ادامه داد: مطالب این کتاب طی دو و نیم سال پژوهش و با استفاده از آرشیو کتابخانه ملی، مرکز اسناد ملی، مرکز اسناد وزارت امور خارجه، مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، آرشیو مرکز ایران‌شناسی و دیگر مراکز پژوهشی کشور و همچنین با استفاده از اطلاعات شفاهی و اسناد شخصی تعدادی از اهالی منطقه و علاقه‌مندان به تاریخ کنگان جمع‌آوری و تدوین شده است.

وی یادآور شد: کتاب «کنگان در مسیر تاریخ» در ۵۷۳ صفحه و در ۱۴ فصل نوشته و تنظیم شده و به همت انتشارات نخستین منتشر شده است.

یادآوری می‌شود، حسن عبداللهی، نویسنده و پژوهشگر کنگانی است که از مهم‌ترین کتاب‌های او می‌توان از «قدم‌های مهر»، «مروارید جزیره» و «همزاد با دریا» نام برد. کتاب «قدم‌های مهر» در مورد تاریخ فرهنگ و آموزش در منطقه کنگان و کتاب «مروارید جزیره» آموزش و پرورش و تاریخ فرهنگ معاصر کشور بحرین را مورد مطالعه و‌ بررسی قرار داده است.
 
محمود ابراهیمی، شاعر و نویسنده کنگانی است که تا کنون پنج کتاب منتشر کرده که عبارتند از: مجموعه شعر «شعله‌‌ای بر اندام شب»، مجموعه غزل «ساغری پر از رویا»، مجموعه شعر «میخوام خودم باشم»، مجموعه شعر «کوچه‌های روشن پرواز» و همچنین کتاب «همزاد با دریا» با موضوع جغرافیا، تاریخ، فرهنگ، اجتماع و اقتصاد شهرستان کنگان که با همکاری حسن عبداللهی نوشته و به چاپ رسیده است.
کد مطلب : ۲۹۳۴۲۲
https://www.ibna.ir/vdcj8te88uqehxz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401