توسط نشرکتاب تداعی انجام شد

رمان برگزیده جایزه گنکور 2019 به ایران رسید

انتشارات کتاب تداعی رمان« همه انسان‌ها به یک شکل زندگی نمی‌کنند» اثر ژان پل دوبوآ نویسنده فرانسوی کانادایی را به فارسی ترجمه و منتشر کرد.
رمان برگزیده جایزه گنکور 2019 به ایران رسید
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) دوبآ در حال حاضر در کار نویسندگی و سفرنامه‌نویسی در نشریه نوبل آبزرواتور به عنوان گزارشگر به فعالیت مشغول است.

این رمان داستان زندگی خانواده‌ای در منطقه اسکاندیناوی را از زبان پسر آنها روایت می‌کند. خانواده‌ای که پدرش یک کشیش پروتستان است و مادرش صاحب یک سینما و شغل او و نمایشی برخی از آثار خاص در نهایت برای پدر مشکلاتی در کلیسای پروتستان به وجود می‌آورد که منجر به خلع مقام کشیشی او می‌شود و او به همراه پسرش از منطقه اسکاندیناوی راهی کبک کانادا می‌شود و زندگی متفاوتی که او در کبک و برخی شهرهای کانادا سپری می‌کند در نهایت او را به یک قتل وادار می‌کند و راهی زندان این داستان بلند روایت داستانی بلند خود را با تلفیقی از ادبیات طنز مرسوم در منطقه اسکاندیناوی که پیش از این نیز در آثار داستانی این منطقه قابل رصد بوده و نیز تلخی ناشی از تراژدی زندگی خانواده یک کشیش در می‌آمیزد و داستانی تکان دهنده، پر از جزئیات و  خواندنی و پر کشش را به ارمغان می‌آورد که سنت نگاه و ادبیات سفرنامه‌ای او نیز در آن کاملا مشهود است.

بسیاری از منتقدان نگاه خاص او به زندگی در منطقه آمریکای شمالی و کانادا را جسورانه خوانده‌اند. خبرگزاری فرانسه این اثر را «رمانی تاثیرگذار و سودازده از شادی گمشده» نامیده است و مجله فرانسوی L’Obs این رمان را «کامل و بی‌نقص» معرفی کرده است. دوبوآ پیش از این و دهه 90 برگزیده جایزه ادبی فمینا نیز شده است.

این رمان در 286صفحه با قیمت 37500 تومان و با ترجمه احمد ‌آل‌احمد منتشر شده است.
 
 
کد مطلب : ۲۹۲۲۷۴
https://www.ibna.ir/vdcd5x0xoyt0nx6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب