ایلام از حیث مشارکت بالا، به مرحله نیمه‌نهایی ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران راه یافت و نام این استان بالاتر از استان‌های برخوردار در این طرح قرار گرفت.
نام ایلام بالاتر از استان‌های برخوردار در برنامه انتخاب پایتخت کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یونس قیطانی با اعلام این خبر گفت: قرار گرفتن نام ایلام بالاتر از استان‌های برخوردار و توسعه یافته، به لحاظ مشارکت بالا در برنامه انتخاب پایتخت کتاب ایران، حکایت از توسعه کتابخوانی و ارتقای فرهنگی مردم شریف ایلام داشته و میزان مطلوب مشارکت این استان را در برنامه پایتخت کتاب ایران انعکاس می‌دهد.


به گفته معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، این موفقیت با همت و تلاش این اداره‌کل به دست آمده است.

یادآوری می‌شود طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران جزو طرح‌های چهارگانه امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که بر مبنای آن هر سال شهری به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب می‌شود، بخش‌هایی از این طرح از پایتخت جهانی کتاب الگوبرداری شده‌ و از نظر ساختار اجرایی همخوانی‌های زیادی با شرایط فعالیت فرهنگی در ایران پیدا کرده‌ است.
کد مطلب : ۲۸۶۴۶۱
https://www.ibna.ir/vdcepp8wzjh8vei.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Germany
امید
ین موفقیت با همت و تلاش این اداره‌کل به دست آمده است؟؟؟؟
این هم از آن کارهای فرمالیته و آمارهای بالادستی شاد کن است. استان ایلام در مرکز استان هنوز یک کتابفروشی بزرگ و خوب ندارد که به روز و جامع باشد.. بیشترشان در کنار کتاب دانشگاهی تعدادی کتاب عمومی هم می آورند. خواهشا به این آمارهای فرمالیته شده ای که مسئولان ارشاد آنجا داده اند توجه نکنید و با این کار موجب آبروریزی برنامه پایتخت کتاب نشوید

سپاس
هفته کتاب 1400
بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب