نخستین قسمت از برنامه «چراغ مطالعه» از شنبه 11 آبان‌ماه ساعت ۲۱ بر روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.
«چراغ مطالعه» در تلویزیون روشن می‌‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما؛ این برنامه  شامل گفت‌و‌گوهایی با نویسندگان کتاب‌های حوزه علوم‌انسانی است و به نقد و ارزیابی کتاب‌های این حوزه و نیز فضای کلی کتاب‌های تالیفی علوم‌انسانی در ایران خواهد پرداخت.

هر قسمت از «چراغ مطالعه» میزبان یکی از نویسندگان شهیر ایرانی خواهد بود و با آن‌ها درباره‌ کتاب‌هایشان به گفت‌و‌گو خواهد نشست.

کوروش علیانی، نویسنده، پژوهشگر و زبان‌شناس اجرای این مجموعه گفت‌و‌گوها را بر عهده خواهد داشت.

در تیزر تبلیغاتی این برنامه آمده است: «در چراغ مطالعه، به سراغ کتاب‌ها و نویسندگانشان خواهیم رفت. سوال‌های سخت می‌پرسیم و به دنبال جواب‌های تازه خواهیم گشت.»

«چراغ مطالعه» در قسمت نخست، میزبان آرمین امیر، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه علامه‌طباطبایی خواهد بود. «ره افسانه زدند،

تبارشناسی آثار خلقیات نویسان ایرانی در پنجاه سال اخیر» نام کتابی است که در برنامه اول مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت. آرمین امیر در این کتاب با تبارشناسی نوشته‌های 9 نویسندۀ ایرانی، به دنبال پاسخ این سوال است که چرا در آثار این نویسندگان، ما ایرانیان این‌ همه خودمان را با غرب مقایسه می‌کنیم و چرا همیشه در این مقایسه، غرب خوب و پیشرفته و قانون‌مند است و ما بد و عقب‌مانده و بی‌قانون.

«چراغ مطالعه» در 20 قسمت با تهیه کنندگی مرتضی روحانی و علی خواجه در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما تولید شده است و پخش هفتگی آن با اجرای کوروش علیانی و سردبیری مرتضی روحانی از شنبه 11 آبان آغاز خواهد شد. بازپخش این برنامه، یکشنبه‌ها ساعت 10 و دوشنبه‌ها ساعت 13 بر روی آنتن خواهد رفت.
کد مطلب : ۲۸۲۶۲۴
https://www.ibna.ir/vdcb55b5arhbw0p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران