تازه‌ترین اثر اندرو پایپربه فارسی ترجمه شد؛

ماجرای مردی که ادعا می‌کند بیش از 200سال دارد!

رمان «بازمانده» تازه‌ترین اثر اندرو پایپر نویسنده پرفروش ژانر وحشت کانادایی به فارسی ترجمه و منتشر شد.
ماجرای مردی که ادعا می‌کند بیش از 200سال دارد!
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)  پدر اندرو پایپر چشم پزشک ومادرش پرستار بود. او در کودکی کتاب‌های زیادی را خوانده و آرزو داشت که نویسنده شود. در دانشگاه مک گیل در مونترال کانادا تا کارشناسی ارشد در رشته ادبیات تحصیل کرد، اما به جای اینکه دکترای خود را دنبال کند در رشته حقوق ادامه تحصیل داد.

زمان تحصیل در دانشگاه تورنتو، چندین داستان کوتاه در مجلات ادبی کانادایی از جمله Quarry و New Quarterly منتشر کرد. او به این کار با نگاه یک کار پاره‌وقت در دوران دانشجویی نگاه می‌کرد اما به زودی داستان‌هایش  چنان مخاطبان پروپاقرصی پیدا کرد که او تصمیم گرفت به نویسندگی به عنوان یک شغل ثابت وهمیشگی بپردازد.

او دوست داشت قبل از 30سالگی اولین کتابش را منتشر کند، سردبیر او در Quarry ، استیون هایتون ، تعدادی از داستان‌های کوتاه او را برای یک ناشر كانادایی ارسال كردو در اكتبر 1996 اولین اثر پایپر منتشر شد. اولین رمان او «دختران گمشده» در سال 1999 در کانادا منتشر شد و به زودی به صدر پرفروش‌های دنیا رفت. او بعدها چندین رمان و مجموعه داستان منتشر کرد که همه آنها جزو پرفروش‌ها شد، رمان بازمانده آخرین رمان اوست که در سال 2017 منتشر شده است.

دکتر لیلی دومینیک، روانپزشکی است که تا به حال مغزهای بیمار بسیاری را مداوا کرده است، اما اکنون به موردی کاملا متفاوت برمی‌خورد؛ شخصی بدون نام که در قساوت هیچ چیز از کیس‌های پیشین کم ندارد، اما این دلیل تفاوتش نیست. دلیل تفاوت او ادعاهای باورنکردنی‌اش است. یکی اینکه بیش از دویست سال عمر دارد و به تنهایی الهام بخش نویسندگان بزرگی چون ماری شِلی، رابرت لویی استیونسون و برام استوکر بوده است و دیگر اینکه پدر لیلی است و دلیل واقعی قتل مادر او را می‌داند...

اندرو پایپراز معروف‌ترین نویسندگان ژانر وحشت است، آثار او تاکنون موفق به دریافت جوایز بسیاری شده و همواره پس از انتشار در فهرست پرفروش‌ها قرار می‌گیرد. گفتنی این رمان اولین بار است که به فارسی ترجمه شده است.

رمان «بازمانده» اثر اندرو پایپر با ترجمه هادی سالارزهی از سوی انتشارات علمی با قیمت 39500 تومان در 457صفحه منتشر شده است
 
 
 
 
کد مطلب : ۲۸۱۵۶۹
https://www.ibna.ir/vdciqzar3t1avw2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما