زهرا داوری در مجموعه شعر «یک قاچ هندوانه» روابط اجتماعی را در قالب تخیل و فانتزی به تصویر کشیده است.
توزیع یک قاچ هندوانه در بازار کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «یک قاچ هندوانه» عنوان مجموعه شعری از زهرا داوری است که موضوع روابط اجتماعی را در قالب تخیل و فانتزی به تصویر کشیده و برای سومین بار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وارد بازار کتاب شده است.

تعهد به دغدغه‌های کودکانه و توجه به آن‌ها یکی از ویژگی‌های برجسته‌ این کتاب است. داوری در اثر خود نگاهی عاطفی داشته و به مفاهیم متعددی پرداخته است.

بر این اساس «عروسی خانم کلاغ»، «پهلوان مورچه»، «پیوندتان مبارک»، «عروسک‌جان کجایی؟»، «کمی داروی شیرین»، «یک‌ قاچ هندوانه»، «مارمولک»، «عجیب»، «خانه‌تکانی»، «حواست نیست بابا»، «مترسک» و «کلاغک بازیگوش» عنوان شعرهایی است که کودکان بالای ۷ سال در این کتاب می‌خوانند.

در شعر «خانه تکانی» می‌خوانیم: «آفرین روباه خانم/ کرده‌ای خانه تکانی/ این شب عیدی حسابی/ فرش‌ها را می‌تکانی/ شسته‌ای امروز از صبح/ رخت‌ها را، پرده‌ها را/ خسته‌ای چون تی کشیدی/ خانه‌ات را دست تنها/ من که می‌گویم از امشب/ آشتی کن با کلاغک/ معذرت‌خواهی کن از او/ بعد هم از موش و لک لک/ گردگیری کن دلت را/ بعد از این خانه تکانی/ دوست شو با جوجه‌ها تا/ سال نو تنها نمانی».

بر اساس خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، «یک قاچ هندوانه» از سوی نازنین عباسی تصویرگری شده، قیمت آن ۸هزار تومان و شمارگان آن دو هزار و 500 نسخه است.

پیش‌تر نیز ۱۷ هزار و ۵۰۰ نسخه از کتاب «یک قاچ هندوانه» منتشر شده بود.
کد مطلب : ۲۷۶۱۸۳
https://www.ibna.ir/vdcevp8wxjh8fzi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما