کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

در آستانه روز مقاومت دزفول؛

«سفیران ایثار» رونمایی می‌شود

31 ارديبهشت 1398 ساعت 14:12

کتاب «سفیران ایثار»؛ روایتی از زنان مقاوم دزفول در دوران دفاع مقدس، پنجشنبه دوم خردادماه در ستاد راهیان نور رونمایی می‌شود.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، آئین رونمایی از کتاب «سفیران ایثار» نوشته سیده رقیه آذرنگ، پنجشنبه دوم خردادماه در سالن جلسات ستاد راهیان نور برگزار می‌شود. این کتاب به همت سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس تهیه و از سوی انتشارات صریر به چاپ رسید.
 
مردم شهیدپرور دزفول در مدت هشت سال دفاع مقدس با وجود اصابت موشک‌های بی‌شمار بر پیکره شهر، همزمان بخش‌های تخریب شده را بازسازی می‌کردند و اراده رژیم بعثی در خالی کردن شهر و درهم کوبیدن آن‌را به یکی از آرزوهای دست‌نیافتنی متجاوزان مبدل کردند.
 
کتاب «سفیران ایثار»، روایتی از خاطرات زنان مقاوم دزفول است که به مناسبت گرامیداشت حماسه آزادسازی خرمشهر و در آستانه روز مقاومت دزفول؛ پایتخت مقاومت ایران، رونمایی می‌شود.
 
در بخشی از این کتاب آمده است: «چادر خاکی‌شان در زیر آتش بارانِ دشمن بعثی، اسلحه‌شان بود. نُقل مراسم عروسی‌شان ترکش‌های بمب و راکت و خمپاره بود. دستان‌شان ترک‌خورده از شست‌وشوی لباس رزمندگان؛ قلب‌شان زخم‌خورده از وداع با عزیزان‌شان و صدای آژیر و بوی باروت و قدم به قدم تا گلزار شهدا و غسل و تکفین خواهران شهید و... اکنون نیز مرور خاطرات‌شان، زیبنده‌ترین زینت آن‌هاست.»


کد مطلب: 276020

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/276020/سفیران-ایثار-رونمایی-می-شود

ایبنا
  https://www.ibna.ir