در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی نمایشگاه32 عنوان شد:

عقد قرارداد نمایشگاه کتاب با مصلای تهران/ بازبینی شیوه توزیع یارانه‌های نشر

به زودی مطالبات مصلای امام خمینی(ره) پرداخت و تا پایان هفته قرارداد جدیدی تنظیم و امضا خواهد شد تا هر چه سریع‌تر کمیته‌های نمایشگاه کتاب به استقرار نیروها و انجام امور اجرایی بپردازند.
عقد قرارداد نمایشگاه کتاب با مصلای تهران/ بازبینی شیوه توزیع یارانه‌های نشر
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ستاد خبری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روز دوشنبه(١٣ اسفندماه) با حضور قادر آشنا؛ قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران، مهدی اسماعیلی‌راد؛ معاون اجرایی، ایوب دهقانکار؛ مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی و رئیس شورای نظارت، مدیران کمیته‌های نمایشگاه در سالن زنده‌یاد علی عاشوری در موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برگزار شد.

قادر آشنا در این مراسم با اشاره به عقد قرارداد با مصلی تهران برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های معاون امور فرهنگی به زودی مطالبات مصلای امام خمینی(ره) پرداخت و تا پایان هفته قرارداد جدیدی تنظیم و امضا خواهد شد تا هر چه سریع‌تر کمیته‌ها به استقرار نیروها و انجام امور اجرایی بپردازند.
 
وی ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است که امسال چادری در نمایشگاه نداشته باشیم یا اینکه استفاده از چادر برای بخش‌های نمایشگاه کاهش داشته باشیم تا هم بتوانیم در هزینه‌های اجرایی صرفه‌جویی کنیم و هم از سوی دیگر ناشران  کمتری در زیر چادر باشند.
 
همچنین مهدی اسماعیلی‎راد نیز در این نشست عنوان کرد: جانمایی‌ اولیه سالن‌ها و بخش‌ها انجام شده است ولی هنوز نهایی و قطعی نشده و به زودی تیمی متشکل از تشکل‌های نشر و مدیران اجرایی در محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران حضور پیدا خواهند کرد و جانمایی‌ها قطعی خواهند شد.
 
وی ادامه داد: همچنین در حال مذاکره با مسئولان بانک هستیم تا امسال فروش سیستمی را در نمایشگاه کتاب تهران اجرا کنیم. با استفاده از این برنامه ناشران صرفا می‌توانند کتاب‌های به ثبت رسانده در سیستم را به فروش برسانند و فروش‌های آن‌ها رصد و بسیاری از مشکلات مربوط به تخلفات نیز حل خواهد شد.
 
همچنین ایوب دهقانکار نیز با تاکید بر تعامل میان بخش‌ها و نهادها در پیشبرد امور نمایشگاه کتاب تهران گفت: تلاش شده است برای رفع مشکلات قبلی موجود اصلاحات و تغییراتی در سیستم توزیع یارانه نشر  در نمایشگاه امسال اعمال شود. برای نمونه شیوه و تخصیص یارانه خرید کتاب به سازمان‌ها و نهادها در نمایشگاه کتاب ٣٢ باز بازبینی خواهد شد.
در ادامه این جلسه نیز مدیران کمیته‌ها برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را اعلام کردند و به گفت‌و‌گو و تبادل نظر درباره برنامه‌ها و فعالیت‌های نمایشگاه پرداختند.
 
در سومین جلسه ستاد اجرایی سی و دومین نمایشگاه کتاب قادر آشنا، ایوب دهقانکار، مهدی اسماعیلی‌راد، سید رفیع احمد جواهری، احد رضایی، احمد شاکری، محمدجواد مرادی‌نیا، مهدی سهل‌آبادی، محسن عموشاهی، محمد خلج، داریوش رضوانی، حسین صفری، علی فریدونی، رضا بصیریت، نادر قدیانی، عباس حسینی نیک، محمدرضا سالکی و سید محمد طباطبایی حسینی حضور داشتند.
 
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.
کد مطلب : ۲۷۲۷۶۶
https://www.ibna.ir/vdch-ini-23nqqd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1400
پرونده ویژه تحول در صنعت نشر
تاثیر تخفیف بر بازار کتاب