?> ?> معرفی نامزد‌های جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان | ایبنا
نامزد‌های نهایی بخش‌های «نامه به نویسندگان»، «بهترین فیلم موبایلی» و «تسهیل‌گران» سومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی معرفی شدند.
معرفی نامزد‌های جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی رویداد‌های ترویج کتابخوانی، در سومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی  یک هزار و هفتصد و چهل و شش  شهر و روستا مشارکت داشتند و پانزه هزار باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان با دویست هزار عضو در سراسر کشور تشکیل شده است. این رقابت  در بخش‌های «باشگاه برگزیده»، «بهترین فیلم موبایلی»،«بهترین نامه به نویسنده» و «بهترین کتاب به انتخاب کودکان و نوجوان‌ها» برگزار می‌شود.
 
کمک به افزایش سرانه مطالعه میان کودکان و نوجوانان و همچنین تقویت فرهنگ گفت‌وگو و تقویت استدلال و مهارت در بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی در کودکان و نوجوانان و  آشنایی بچه‌ها با محیط‌های مرتبط با کتاب همچون کتابفروشی، کتابخانه و تبدیل فضاهای عمومی موجود به فضاهایی مناسب برای مطالعه فردی و گروهی همچنین گسترش فرهنگ همکاری و مشارکت در انجام یک کار گروهی از دیگر اهداف فعالیت‌های جام باشگاه‌های کتابخوانی است و همچنین پیشرفت تحصیلی از راه برنامه‌ای سرگرم‌کننده میان کودکان و نوجوانان و کمک به تأسیس و تقویت کتابخانه‌های کوچک کلاسی، مهدکودکی، کانونی، آپارتمانی، محله‌ای، مسجدی و ارتباط بین اهل قلم و کودکان و نوجوانان و نیز کمک به گسترش تبلیغ و معرفی کتاب از دیگر اهداف این جشنواره است.
 
پیش‌تر نامزد‌های بخش باشگاه‌ها اعلام شده بود، در ادامه نامزد‌های بخش‌های «نامه به نویسندگان»، «بهترین فیلم موبایلی» و «تسهیل‌گران» سومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی ارائه می‌شوند. همچنین علاوه بر بخش‌های یاد شده در این دوره از مهدکودک‌های فعال در جام باشگاه‌های تقدیر خواهد شد و نامزد‌های این بخش نیز اعلام می‌شود. 
 
          بخش نامه به نویسنده
ردیف نام نام خانوادگی نام باشگاه شهرستان استان
1 مبینا کستانی خواه کتابخانه مرکزی همدان همدان
2 زهرا رحیم زاده گرد آفرید بردسیر کرمان
3 کیاناعبداللهی کتابدون کرمان کرمان
4 مانی مهرزاد باوران ندای زمین بم کرمان
5 رقیه ابو طالبی شازده کوچولو ابراهیم آباد یزد
6 آیدا توکلی ستاره های کویر راور کرمان جنوب
7 نازنین زهرا محمدی نژاد اندیشمندان سیاهکل گیلان
8 متین بی آبی لبخند مادر بهارستان تهران
9 مریم شیخ سفیران کتاب کلاله گلستان
10 مریم خدا شاهی استی ابویسان خراسان رضوی
 
بخش تسهیلگران
ردیف نام نام خانوادگی نام باشگاه شهر/شهرستان استان
1 کلثوم عثمان پور ریحانه سنندج کردستان
2 الدوز علی اقدم کتابخانه بامداد امید ارومیه آذربایجان غربی
3 زهرا نعیمی نژاد ستارگان نیشابور خراسان رضوی
4 فاطمه کنعانی کتاب آباد آباده فارس
5 فهیمه مرزبان آفتاب قم قم
 
 
بخش فیلم
ردیف نام نام خانوادگی نام باشگاه نام اثر شهر/شهرستان استان
1 زینب حیدری نیا ایران دخت فیلم گروهی
برویم پارک
اهواز خوزستان
2 کیمیا نامور درنا - کاشان اصفهان
  محمد یاسین عمرانی امیر خرگوش پویان تکاب آذربایجان غربی
3 نازنین زهرا حسنی کتابخانه ثنا خال خال و راه راه بندر گز گلستان
4 ضحا خسروی گرد آفرید - کرمان کرمان
5 مائده نامور خوره های کتاب دوری وروجک کرج البرز
6 پانیسا پزشکیان کرم کتاب های سیاره 158 خودکار قرمز کوچولو تربت حیدریه خراسان رضوی
7 ملیکا و ملینا رضایی گل واژه خواهران دوقلو خورموج بوشهر
8 پارمیس بستان احمدی باران دو طوطی رشت گیلان
 
 
 
 
 
مهدکودک‌ها
 
ردیف نام باشگاه شهر/شهرستان استان
1 مهد مادر تربت حیدریه خراسان رضوی
2 دنیای شاد - گیلان
3 غنچه های یاس و ماهند اسلام آباد غرب کرمانشاه
4 بهسا ری تهران
5 گلهای بهشت بویین میاندشت اصفهان
6 مهد قرآنی فضه بیجار کردستان
 
 
 

 
 
 
 
کد مطلب : ۲۷۲۶۸۵
https://www.ibna.ir/vdch6inim23nq-d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما