کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای عضو فقید شورای نگهبان:

آیت‌الله مومن مایه افتخار حوزه‌های علمیه بود

4 اسفند 1397 ساعت 13:43

سید‌عباس صالحی، با صدور پیام درگذشت آیت‌الله محمد مومن‌قمی؛ عضو فقید شورای نگهبان قانون اساسی و مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل  از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام سیدعباس صالحی آمده است:

«انا لله و انا الیه راجعون
خبر رحلت فقیه مجاهد، عضو فقید شورای نگهبان قانون اساسی و مجلس خبرگان رهبری، حضرت آیت‌الله محمد مومن قمی(رضوان الله تعالی علیه) پس از تحمل دوره سخت بیماری موجب تالم و تاثر عمیق گردید.

آن عالم بزرگوار که در کسب مدارج علمی و حوزوی صاحب رتبه‌ای والا و مایه افتخار حوزه‌های علمیه بود، در راه مبارزه با رژیم ستمشاهی و همراهی با بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) نیز از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

در سال‌های پس از انقلاب اسلامی هم در جایگاه عضویت در شورای نگهبان قانون اساسی و همچنین مجلس خبرگان رهبری، همواره حضوری نقش‌آفرین و اثرگذار داشت.

اینجانب فقدان آن فقیه برجسته و عالم عامل را به پیشگاه حضرت ولی‌عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مد ظله العالی)، حوزه‌های علمیه، بیت بزرگوار آن فقید سعید و مردم شریف و انقلابی قم صمیمانه تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای آن عالم مجاهد علو درجات و همنشینی با اولیاء‌الله و برای بازماندگان معزز صبر و اجر مسالت دارم.»


کد مطلب: 272106

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/272106/آیت-الله-مومن-مایه-افتخار-حوزه-های-علمیه

ایبنا
  https://www.ibna.ir