کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اعلام برنامه‌های بهاری برای کتابخوان‌ها

پاتوق کتاب و باشگاه کتابخوانی در کتابخانه فجر

29 فروردين 1397 ساعت 10:32

برنامه‌های هفتگی کتابخانه فجر برای علاقمندان به حوزه کتاب و کتابخوانی در بهار 97 اعلام شد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای خاتم(ص) و مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18، نشست‌های هفتگی باشگاه کتابخوانی فجر با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی پنج شنبه‌ها در کتابخانه فجر برگزار می‌شود.
 
در این برنامه که در سالن مطالعه کتابخانه اجرا می‌شود، اعضای کانون با بخش‌های مختلف کتابخانه از قبیل مخزن، مرجع، کودک، کمک آموزشی و نشریات آشنا می‌شوند. در بخش دیگر برنامه کتاب‌هایی با موضوعات علمی، تاریخی، ضرب‌المثل، قصه و شعر به  مخاطبان معرفی و بخشی از کتاب‌ها در سالن مطالعه توسط اعضا خوانده می‌شود .
 
بازخوانی بخشی از کتاب‌ها توسط فریده قربانی؛ مدیر کانون،  دور خوانی کتاب توسط اعضا  و عضویت رایگان در کتابخانه  از بخش‌های دیگر این برنامه است. همچنین پرسش و پاسخ درسی اعضا برگزار و در جلسات پایانی برنامه  با مشارکت بسیج، مسابقه‌هایی اجرا و به نفرات برتر جوایزی اهدا می‌شود.
 
نشست‌های باشگاه کتابخوانی فجر پنج شنبه‌ها از ساعت 15 تا 17 برگزار می‌شود و نخستین برنامه بهاری پنج شنبه 23 فروردین میزبان علاقه‌مندان است. کتابخانه فجر هم چنین روزهای پنج شنبه از ساعت 9 تا 11 برنامه پاتوق کتاب را برای مخاطبان برگزار می کند.

این برنامه نیز با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشناسازی شهروندان با داستان نویسی توسط کانون ادبی کتابخانه فجر در سالن مطالعه کتابخانه با حضور اعضای کانون ادبی و علاقه مندان به کتاب اجرا می‌شود.

در بخش اول این برنامه پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید، نکات تفسیری توسط محمد‌مهدی خدا‌بنده و محمد‌مهدی کلهری  از اعضای کانون ارائه می‌شود. در بخش دیگر کارشناسان برنامه امیر‌محمد عباس‌نژاد، علی اردلانی، علیرضا فلاحی، حسن گل‌پرور و لاله علی مرتضایی، سمیه کاظمی و آمنه نوبخت از اعضای کانون در خصوص داستان‌نویسی، داستانک‌نویسی، نقد و بررسی کتاب، بررسی ابعاد نوشتاری و سبک داستان، بیان ضرب‌المثل،  نقد و بررسی گلستان سعدی  در کانون صحبت می‌کنند.

 در پایان، اعضای کانون نوشته‌ها و اشعار خود را برای دیگر اعضا می‌خوانند و مطالبشان توسط دیگران نقد و بررسی می‌شود. دومین اجرای بهاری پاتوق کتاب نیز پنج‌شنبه 30 فروردین ساعت 9 صبح در کتابخانه فجر پذیرای علاقه‌مندان است.


کد مطلب: 259835

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/259835/پاتوق-کتاب-باشگاه-کتابخوانی-کتابخانه-فجر

ایبنا
  https://www.ibna.ir