کتاب «دختری با موهای وزوزی» نوشته ماریا دیسموندی با ترجمه افسانه وثوق روحانی به کودکان یاد می‌دهد چگونه تفاوت‌های خود را بپذیرند.
​کتاب «دختری با موهای وزوزی» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات فنی ایران(کتاب‌های نردبان)، کتاب «دختری با موهای وزوزی» نوشته ماریا دیسموندی و با ترجمه افسانه وثوق روحانی به کودکان یاد می‌دهد چگونه تفاوت‌های خود را پذیرفته و به فردیت خود احترام بگذارند. این کتاب تلاش دارد تا به کودکان یاد بدهد چطور اعتماد به نفس، جرات ورزی و بخشش را بیاموزند.

لوسی دختری است با موهای فرفری و قرمز که غذاهای متفاوتی نسبت به دیگران می‌خورد و همیشه مورد تمسخر همکلاسی‌های خود قرار می گیرد. پدربزرگ لوسی به او می آموزد که انسان‌ها در ظاهر متفاوتند اما در آفرینش یکی هستند، به همین دلیل است که لوسی در برابر مشکلات به شیوه ای متفاوت عمل می کند و از متفاوت بودن نمی‌هراسد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:«وقت ناهار، هریت یکی از آن لطیفه‌های بی‌مزه‌اش را با صدایی بلندتر از هم‌همه  بچه‌ها تعریف کرد. همین‌طور که بچه‌ها ناهارشان را می‌خوردند، از شدت خنده اشک از چشمشان سرازیر شد. رالف از آن طرف میز فریاد زد:اه.چه بوی بدی می آید! چه کسی تا به حال ساندویچ ماکارونی خورده؟»

گفتنی است تصویرگر این کتاب کیمبرلی شاو پترسون است.

کتاب «دختری با موهای وزوزی» با موضوع مهارت‌های زندگی با قیمت 7000 تومان برای گروه سنی 6 تا 12 سال منتشر شده است.
کد مطلب : ۲۵۹۶۰۲
https://www.ibna.ir/vdcbg9b55rhbs0p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما