کتاب جدید خالد حسینی نویسنده مشهور افغانی الاصل ساکن آمریکا روایتی از درد و رنج مردم سوریه در خارج از مرزهای این کشور است.
خالد حسینی از رنج مهاجران سوری نوشت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ای‌دبلیو - کتاب جدید خالد حسینی، نویسنده آمریکایی افغانی تبار با عنوان «زائر دریا» به موضوع پناهندگان سوری می‌پردازد. این کتاب مشکلات مردم سوریه در دوران پس از جنگ و مهاجرت آنها به کشورهای خارجی را روایت می‌کند. 

خالد حسینی کتاب جدیدش را از زبان یک پدر اهل سوریه روایت می‌کند که مجبور شده همراه خانواده خود به خارج از وطن مهاجرت کند. حسینی با الهام از حادثه تلخ غرق شدن آلان کردی، پسرک سه ساله سوری در سال 2015 ، داستان مردم رنج دیده سوریه را نوشته است. 

تصویرگری «زائر دریا» به دن ویلیام سپرده شده است. حسینی این کتاب را در قالب نامه‌نگاری، از نگاه پدر خانواده نوشته است که در شهر حمص سوریه زندگی می‌کند و به خاطر جنگ مجبور می‌شود به خارج مهاجرت کند. 

این کتاب با همکاری و حمایت آژانس مهاجران سازمان ملل متحد قرار است توسط انتشارات «ریورهد» در 18 سپتامبر (27 شهریور)  سال جاری وارد بازار شود. مسئولان انتشارات انتظار دارند این کتاب نیز مانند سایر آثار حسینی از استقبال بالایی برخوردار شود. 

مشهورترین اثر داستانی خالد حسینی رمان «بادبادک باز» است که در سال 2003 میلادی منتشر شد. این کتاب روایت زندگی مردم افغانستان تحت حکومت گروه طالبان است که در همان سال میلیون‌ها نسخه از آن در سراسر جهان چاپ شد. 
کد مطلب : ۲۵۸۰۷۳
https://www.ibna.ir/vdccm4qi12bqpx8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401