فراخوان دومین کنگره ملی شعر «شهدای منا و شهدای مدافع حرم» با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان مظلوم حادثه منا و شهیدان مدافع حرم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت منتشر شد.
​انتشار فراخوان دومین کنگره ملی شعر «شهدای منا و شهدای مدافع حرم»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از اداره کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران، این اداره با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان واقعه منا و مدافع حرم، از همه شاعران کشور برای ارسال اشعار خود با محوریت موضوع این شهیدان برای شرکت در کنگره ملی شعر «شهدای منا و شهدای مدافع حرم» دعوت کرد.

زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان مظلوم حادثه منا و شهیدان مدافع حرم در قالب تأثیرگذار شعر، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تبیین ستم و تعدی ستمگران زمان از اهداف این کنگره است.
 
همه شاعران و هنرمندان کشور می‌توانند سروده‌هایشان را که حاصل مطالعه، تجربه‌ و خلاقیت و از پشتوانه فرهنگی اسلام و ایران برخوردار است به دبیرخانه ارسال کنند. دبیرخانه کنگره ملی «شعر شهدای منا و شهدای مدافع حرم» حق ویرایش اشعار را برای درج در مجموعه شعر کنگره و تولید سایر محصولات تبلیغی برای این کنگره محفوظ می‌دارد و حداکثر پنج سروده از هر شاعر می‌پذیرد.
 
داوران تعیین شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران سروده‌های ارسالی را ارزیابی می‌کنند و اشعار منتخب پس از تأیید نهایی داوران در قالب مجموعه آثار کنگره چاپ می‌شود؛ به منتخبان جشنواره هدایای نفیسی تعلق می‌گیرد.
 
با توجه به این که کنگره ملی شعر «شهدای منا و شهدای مدافع حرم» نیمه دوم شهریور ۹۶ برگزار می‌شود، شاعران باید آثار خود را تا دهم شهریور به پست الکترونیکی C.p.isaar@gmail.com یا دبیرخانه کنگره به نشانی تهران، خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان ملک‌الشعرا بهار، پلاک۵، ساختمان شهید سلیمانی، معاونت فرهنگی آموزشی، بنیاد شهید و امورایثارگران، طبقه دوم، اداره کل امورهنری ارسال کنند و در صورت وجود ابهام با شماره ۸۸۳۰۵۷۶۵ تماس، یا با ۸۸۳۰۳۷۶۰ مکاتبه کنند.
 
شرکت‌کنندگان باید برای دریافت فرم ثبت‌نام و اطلاعات تکمیلی به ww.isaar.ir  www.navideisar.comو www.navideshahed.com مراجعه کنند.
کد مطلب : ۲۵۱۱۴۲
https://www.ibna.ir/vdcc0sqii2bqps8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران