مرکز فرهنگی و بین‌الملل شهرکتاب با همکاری بخش‌های فرهنگی سفارت آلمان، اتریش و سوئیس در تهران، میزبان «پتر اشتام»، «آنا بار» و «اوولا لنتسه»، سه نویسنده مطرح اروپایی است.
​«پتر اشتام»، «آنا بار» و «اوولا لنتسه» به ایران می‌آیند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مرکز فرهنگی و بین‌الملل شهرکتاب با همکاری بخش‌های فرهنگی سفارت آلمان، اتریش و سوئیس در تهران هر ساله در اردیبهشت ماه میزبان سه نویسنده از این سه کشور است. امسال برای آشنایی بیشتر علاقه‌مندان با ادبیات آلمانی، برنامه‌ یک هفته با ادبیات آلمانی‌زبان از روز پنج‌شنبه نهم اردیبهشت تا پنج‌شنبه شانزدهم اردیبهشت در مرکز فرهنگی شهرکتاب برگزار می‌شود.
 
 برنامه‌ی این یک هفته به‌این شرح است: 
 
پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت، ساعت ۱۵: نمایش فیلم «پرواز ایران» با نقد و تحلیل دکتر سعید فیروز آبادی (این فیلم درباره‌ی پرواز والتر میتل هولتسر به ایران است). 
 
جمعه ۱۰ اردیبهشت:  بازدید از نمایشگاه آثار ترجمه شده‌ی ادبیات آلمانی به فارسی در فروشگاه شهرکتاب شهید بهشتی.
 
شنبه ۱۱ اردیبهشت، ساعت ۱۴: نمایش فیلم «شیلر» با نقد و تحلیل علی عبداللهی (این فیلم درباره‌ی زندگی شیلر است). 
 
یکشنبه ۱۲ اردیبهشت، ساعت ۱۵: نمایش فیلم «بازگشت به نقطه آغاز»  با نقد و تحلیل یاسمین استاد احمد قرابی ( این فیلم درباره‌ی بخشی از زندگی پیتر تورینی است).  
 
دوشنبه ۱۳ اردیبهشت، ساعت ۱۱: نمایش فیلم «مکس فریش، یک شهروند» (این فیلم درباره ماکس فریش بزرگ‌ترین روشنفکر سوئیسی است). 
 
سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت، ساعت ۱۶:۳۰ : نشست «سه سرزمین، یک زبان» با حضور پتر اشتام از سوئیس، آنا بار از اتریش و اوولا لنتسه از آلمان.
 
چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت، ساعت ۱۴:نمایش فیلم «زنی با پنج فیل» (این فیلم به زندگی سوتلانا گایر می‌پردازد).
 
این برنامه‌ها در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.
کد مطلب : ۲۳۵۳۶۳
https://www.ibna.ir/vdcjmie8tuqettz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما