فرشته ساری، شاعر، نویسنده و مترجم و برنده جایزه دشیل هَمِت، که پیشتر، مجموعه شعرهای «قاب‌های بی‌تمثال»، «شکلی در باد»، «جمهوری زمستان»، «روزها و نامه‌ها» و رمان‌های «مروارید خاتون»، «جزیره نیلی»، «آرامگاه عاشقان»، «عطر رازیانه» و... را از او خوانده‌ایم به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران از کارهای تازه‌اش گفته است.
هشت کتاب فرشته ساری در راه است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)فرشته ساری که از سال 85 تا به امروز، اثری چاپ، یا تجدید چاپ شده در حوزه شعر ندارد، از  دو مجموعه شعر آماده چاپ خود خبر می‌دهد.

مجموعه نخست که شعرهای سال‌های 65 تا 85 این شاعر را در برمی‌گیرد، «کهکشان در حال شکل» نام دارد و مجموعه دیگر او، سروده‌های سال 1386 به بعد این شاعر را شامل می‌شود.

همچنین فرشته ساری از اقدام به چاپ مجموعه شعرهای چاپ‌شده و دو مجموعه چاپ‌نشده خود در قالب هشت کتاب به‌هم‌پیوسته خبر داد؛ کتابی که در مرحله گردآوری به سر می‌برد و به‌زودی به ناشر سپرده خواهد شد.

ساری درباره تفاوت شعرهای دو مجموعه چاپ‌نشده با آثار پیشین خود، از تغییر و تحولاتی در نوع نگاه و اندیشه خود خبر داد و تفاوت این آثار را بیشتر در حوزه مضمون و محتوا و نوع نگاه و اندیشه دانست، تا تغییرات زبانی و فرمی و ساختاری. گرچه او خود معتقد به پیشرفت طبیعی در زبان شعر خود است، امّا اذعان دارد که این پیشرفت، شامل تغییری همه‌جانبه نیست، بلکه تغییری است با روال طبیعی کار یک شاعر.

ساری همچنین از وجود دو رمان  آماده انتشار خود خبر دارد که تاکنون، برای چاپ آن‌ها اقدامی نکرده است. شایان‌ذکر است که از دو رمان مذکور، رمان «آفتاب در تهران»، پیش‌تر به زبان ایتالیایی ترجمه، و توسط انتشارات ادیت‌پرس، منتشرشده است.
کد مطلب : ۲۰۹۵۸۲
https://www.ibna.ir/vdcdjn0xxyt0zk6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بزرگداشت حافظ
مردی که نادر بود
پرونده ویژه بزرگداشت فردوسی