کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اهالی فرهنگ و قلم از آیت الله خامنه ای عیادت کردند

رهبر انقلاب: برای بالابردن فروغ فرخزاد، پروین اعتصامی را تخریب می کردند/ البته راجع به فروغ نظر نامناسبی ندارم

22 شهريور 1393 ساعت 8:30

جمعی از فعالان ادب، فرهنگ، هنر، رسانه و ورزش عصر دیروز با حضور در بیمارستان از رهبر انقلاب عیادت کردند.در این دیدار حضرت آیت الله خامنه‌ای شعری از پروین اعتصامی قرائت کردند.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از میان چهره‌های عیادت کننده رهبر انقلاب رضا امیرخانی، حجت الاسلام زائری، محمد جواد زمانی، فاضل نظری، مرتضی امیری اسفندقه، ناصر فیض حضور داشتند.

در این دیدار، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در گفت‌وگو با کمال تبریزی، مجید مجیدی، ابراهیم حاتمی‌کیا و رضا امیرخانی، شعری از پروین اعتصامی خواندند و نکاتی را درباره‌ این شاعر بیان کردند.

شعری که رهبر انقلاب از پروین اعتصامی خواندند:
«هر بلائی کز تو آید نعمتی است
هر که را رنجی دهی آن راحتی است
زان به تاریکی گذاری بنده را
تا ببیند آن رخ تابنده را
تیشه زان بر هر رگ و بندم زنند
تا که با مهر تو پیوندم زنند...»

نظر رهبر انقلاب درباره فروغ فرخزاد و پروین اعتصامی
رهبر معظم انقلاب اسلامی در جریان عیادت جمعی اهالی فرهنگ و ادب پس از قرائت شعر پروین اعتصامی فرمودند: «سعی می‌شود چهره‌ پروین اعتمامی پوشانده شود». به او (پروین اعتصامی) می‌گفتند شاعر نخود لوبیا، برای اینکه فروغ فرخزاد را بالا ببرند می‌خواستند او را خردش کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین درباره فروغ فرخزاد فرمودند: راجع به فروغ هم نظر نامناسبی ندارم. به نظرم این اواخر وضعش بد نبوده انشاءالله. اما برای اینکه او را بالا ببرند در این اواخر بر سر پروین می‌زدند.


کد مطلب: 207165

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/207165/رهبر-انقلاب-بالابردن-فروغ-فرخزاد-پروین-اعتصامی-تخریب-می-کردند-البته-راجع-نظر-نامناسبی-ندارم

ایبنا
  https://www.ibna.ir